«Дурачкі» зробили країну схожою на їжу

0
170

У мене є свої емоції на «одкровення» Гончарука. Злість бере… Нам, майданівцям, після «янучар» дісталася слабенька влада в пограбованій країні, з пустим казначейським рахунком та військовим вторгненням РФ.

«Зелені» отримали «на блюдечку» країну через демократичні вибори не лише відремонтовану, але з ростом ВВП, обороноздатною армією, безвізом… Крім того, у «зелених» небачений ресурс підтримки суспільства і вся повнота влади…

І що? За півроку діра в бюджеті – 100 млрд. Прем’єр Гончарук сам про себе влучно сказав: «ухойдокали економику соросята». «При крепких хозяйствениках економика била 4 и 6. А пришли соросята и економика растет 2 и ВНИЗ…», – це з одкровень Гончарука на нараді в Кабміні.

Єдине досягнення «зелених» – гривня круто укріпилася? Але, чи досягнення? І кому від цього добре? Для піару – добре. Адже традиційно в мізках у нас прописалося, що підвищення курсу долару – катастрофа, а пониження – успіх. А для людей?

Для людей гуд, коли курс стабільний. Значне укріплення – це пограбування простих людей – тих, хто працює закордоном, звичайних офісних працівників, кому обіцялася зарплата в доларовому еквіваленті і тих, у кого заощадження. Пониження курсу зменшує дохід експортерів, які його надолужують, урізуючи зарплати працівникам їх заводів… І якщо в одних кишенях зникає, в інших – додається…

І на цьому ґрунті пониження курсу, «хрінь з облігаціями» (знову цитую Гончарука) зовсім навіть не «хрін», а «жир» – високорентабельна схема.

Про що я говорю? А про те, що кабмін Гончарука щось занадто активно торгував облігаціями зовнішнього боргу. При чому, за умов пониження курсу гривні, експерти говорять, що дохідність цих облігацій зараз неймовірна – 30-40%.

В мене зараз немає інформації, хто на цьому заробляє. В схемі облігацій дуже важко з’ясувати бенефіціара. Однак, я чітко бачу, що поки Зеленський з Гончаруком «міряються» хто з них більший «профан», в країні повторюється мега-пограбунок через облігації. Такий самий, який мав місце в останній рік влади Януковича.

В 2012-13 роках курс гривні також був низький. І це був штучний курс. Інфляція була така, що в 2013 році долар мусив коштувати не 8,10, а 12 грн. Проте, навіть в часи Майдану його вперто тримали на восьми гривнях. І так само, як гарячі пиріжки, розпродавалися облігації зовнішнього боргу. Те саме відбувається нині – низький курс долара і масовий продаж облігацій. Куди скаженіший, ніж в попередні роки. Знову на ті самі граблі?

В часи Януковича це робилося передовсім для легалізації «общака», накраденого Януковичем і молодою командою його сина. Як бонус – велика дохідність і захист грошей.

Облігації зовнішнього боргу – це надійне капіталовкладення, бо це гарантований державою борг, але щоб ще більше захистити ці кошти, Янукович облігації купував через найвпливовіший американський фонд Франклін Темполтон. Особливо велика сума через цей фонд була вкладена в ОЗДП в часи Майдану. Всього через цей приватний американський фонд Януковичем було придбано облігацій зовнішнього боргу на 7 млрд. доларів.

І це вже давно не секрет. В справі Іванющенка в ГПУ навіть є докази, що власником невеликої долі підфонду Франклін Темполтон в Люксембурзі є сам… Юрій Єнакіївський. В ГПУ також є відповідна справа про відмивання коштів Януковичем через Франклін Темполтон…

Проте, гроші настільки великі і, відповідно, настільки великі інтереси за ними стоять, що Україна потрапила в капкан з цими виплатами. В США нас не підтримали з блокуванням цих облігацій. А самим відмовитися виплачувати – дефолт країни.

Проте, різними правдами і не правдами (реструктуризаціями) постмайданівська влада ці гроші «Януковичу» не виплачувала. Виплати почалися зараз…. Тобто Зеленський однією ногою в капкані з облігаціями «Януковича», але це його нічому не навчило – він відкрив нові шлюзи…

Чому я взяла в лапки прізвище Януковича? Тому що сумніваюся, що погашення облігацій, придбаних під час Майдану, отримує Янукович. Він багато винен Путіну за пансіон в Ростові… Відповідно, я думаю, що Путін виставив перед Януковичем рахунок за керченський міст і «північний потік», за те, що Янукович не виконав зобов’язання притягнути Україну в «тайожний союз» в 2013році і забирає ці мільярди собі.

А що за гра відбувається нині? Хто зараз скуповує борги України за спинами зелених дурачків в «штучно створених» шикарних умовах дохідності 30-40 відсотків? Хіба мало в світі акул? Не хочеш щоб тебе з’їли – не будь схожою на їжу. А нинішні дурачки при владі зробили найгірше, що могли зробити для країни – зробили її дуже схожою на дуже легку їжу.

В мене недостатньо інформації, хто конкретно найбільше наживається на нинішній схемі. Саме тому купівля облігацій в Україні і вигідна, що можна приховати бенефеціара. Зате я маю інформацію, що за організацією схеми з облігаціями відповідають ті самі особи, що і в часи Януковича.

Навіть в цьому сенсі нинішня влада – це влада реваншу і капітуляції.

Головною офіційною особою по державному боргу в кабміні Гончарука є Юрій Буца. Я з цією особою давно воюю. Написала на нього безліч заяв про порушення кримінальної справи, бо вважаю його одним з організаторів відмивання коштів через купівлю облігацій в часи Януковича, захисником «облігацій Януковича» в часи постмайданівської влади і особою, яка точно знає, що відбувається зараз з облігаціями і для кого ця «лавочка» знову зафункціонувала.

Юрій Буца – права рука і кишеня Данилюка – того самого, що нещодавно звільнився через незадоволені амбіції з посади секретаря РНБО. А ось Буцу залишив працювати в мінфіні при Макаровій, яка його дуже цінує (тому, безумовно, вона теж в курсі, що відбувається).

Отож, якщо «профани» Зеленський і Гончарук не знають, що відбувається з облігаціями і кому це вигідно, то хай спитають у Буци…

Я знов таки повторюю, що не знаю чиє замовлення нині виконує Буца в царині торгівлі облігаціями. Зате знаю, в якій команді він працював раніше. В 2012 – 2013 роках, коли вони з Данилюком працювали в Адміністрації Президента Януковича, Буца офіційно отримував фінансування з фонду Льовочкіна. Ось так. Ось чому нема жодної різниці з 2013 роком, після якого ми ледь порятували країну.

І особливо сумно, що зараз ми нічого не можемо зробити, щоб це зупинити (бо так захотів український народ), але ми повинні готуватися, що попереду нас чекає важка робота розгрібати зелене лайно.