Трагедія на полігоні – Порошенко заборонив міномети, щоб приховати проблему з мінами

0
83

Згідно останньої інформації про обставини трагедії – стрільба під час навчань велася з «шнурка». І така кількість людей загинула і поранена, тому що вибух міни стався до вистрілу міномета, до того, як розрахунок відійшов в укриття. Тобто міномет навіть не стріляв, коли в його стволі вибухнула міна. Чому ж ніхто не ставить питання про міну, яка самовільно вибухнула? Чому навіть Президент говорить про міномет?

А тому що у нас справді є велика проблема, яку воліють приховувати, замовчувати, замилювати, переводити стрілки. І проблема ця називається -використання старих «позаресурсних» боєприпасів. Тобто тих у яких офіційно вийшов ресурс за нормативами, але без будь якого огляду і профілактики продовжився письмовою цидулкою, мовляв інших не має, а треба чимось воювати.

Найгірше, що вже кілька років спостерігається повна імпотенція у вирішенні цієї проблеми. При чому вибирати найкраще серед старого стає все важче… Адже скільки останнім часом знищено в результаті диверсій складів боєприпасів!?

Нічого-нічого не робиться, щоб побудувати підземні бункери для зберігання боєприпасів. Я особисто бачила, як член комітету, в яких умовах – в старих прогнилих складах, навіть під відкритим небом, вони зберігаються. В тому числі, я бачила міни для мінометів та їх умови зберігання.

Склади боєприпасів у нас також є арсеналами, які грубо кажучи повинні оглядати, ремонтувати старі боєприпаси, відновлювати їх ресурс насправді. Однак фінансування арсеналів та організація роботи, як я побачила, на дуже низькому рівні, відповідно «вихід» ресурсних боєприпасів дуже низький. На одному з арсеналів мені жалілися, що дуже складно організувати роботу, бо зарплату, яку вони можуть заплатити лише 2-3 тисячі в місяць. Отож в основному до них йдуть жіночки з сусіднього села…

Тому ризик того, що самовільно вибухне міна в каналі ствола у нас справді дуже високий. Так само, як нажаль у нас зашкалює ницість і підлість –використати трагедії в політичних розборках, для інформаційного кілерства, а не з’ясувати справжні причини і їх подолати, щоб не було наступних трагедій.

Я, до речі, стріляла з «Молота», це для тих, хто почне мене оббріхувати.