Щоб усунути мафію від влади - 

треба конфіскувати її гроші

МАФІЯ – СМЕРТНА

Активи “колишніх” під парасолькою

Це маленьке дослідження про повний параліч системи повернення активів “януковичів”. Мені боляче і гидко про все це писати. І дуже хочеться, щоб очевидні логічні висновки з відкритих фактів виявилися хоча би частково помилкові.

***

На сьогодні найбільшою поразкою України у сфері повернення активів стало зняття арешту з 23 млн. доларів Миколи Злочевського (екс-міністра екології) 21 січня 2015 року.

Арештовані активи Злочевського були у квітні 2014 року на рахунках компанії “Бросіті Інвестмент”, що володіє компанією “Бурісма холдінг”, бенефіціар якої – Микола Злочевський. Ця компанія соратника Януковича в Україні добуває газ. При чому потужно наростила об’єми видобутку вже після Майдану. В 2014 дочки “Бурізми”: “Парі”, “Еско-Північ”, “Перша українська газонафтова компанія”, “Надрагаз”, “Алдеа Україна” добули 692 мільйони кубометрів, що на 50% більше ніж у 2013, а у 2015 виходять на мільярд.

111До речі, ці структури Злочевського левову частину спецдозволів на видобуток вуглеводнів в Україні отримали порівняно нещодавно – в часи Януковича. І видав їх сам собі Злочевський, на посаді міністра екології.

Ця корупційна видача ліцензій самому собі, стала підставою для висновків британського слідства про злочинне походження коштів.

Цитую фрагмент рішення Центрального кримінального суду Британії: “Британський офіс по боротьбі з шахрайством в особливо великих розмірах мав обґрунтовані підстави вважати, що відповідач займався злочинною діяльністю в Україні, а кошти на рахунку в БНП вважалися такими, що становили доходи від злочинної діяльності з наступних причин: статки Миколи Злочевського збільшились, коли він займав державну посаду і єдиним видимим джерелом його приватних статків були доходи отримані з ліцензій на експлуатацію мінеральних ресурсів, які надавалися його компанії, коли він перебував на державній посаді”.

Ось, наприклад, ліцензії видані міністерством екології під керівництвом Злочевського фірмам Злочевського на видобуток сланцевого газу.

112

Також можна звернути увагу, що частина ліцензій була видана фірмам Злочевського його наступником на міністерській посаді Едуардом Ставицьким, тому, що вони віддавна були партнерами. Це красномовно демонструє випадок 2006 року, коли Едуард Ставицький обіймав посаду керівника НАК “Надра України”. Тоді ліцензія на вивчення надзвичайно перспективного Сахалінського нафтогазового родовища була передана від НАКу до ТОВ “Геолсоюз”. Засновниками останньої фірми офіційно був Андрій Кіча та Вадим Омельченко.

У 2015 році на суді в Британії цей же Андрій Кіча був представником зі сторони відповідача – Миколи Злочевського, директором з юридичних питань Бурізми. Тобто – 100% менеджер Злочевського. Другий засновник – Вадим Омельченко в Україні був відомий, як зять Джарти, що у 2006 році обіймав посаду міністра екології, саме в його команді тоді працював Ставицький.

Тобто можна говорити про давні партнерські державно-приватні, тобто корупційні стосунки Злочевського та Ставицького.

Спільні оборудки Злочевського і Курченка

Арешт з рахунків компанії Миколи Злочевського був знятий завдяки бездіяльності України. Зокрема через не здійснення посадовцями генпрокуратури, відповідальними за міжнародний напрямок, своїх прямих обов’язків.

Я дослідила, що 31 грудня 2014 року орган досудового розслідування генпрокуратури надав керівнику Головного управління міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури Віталію Каську проект запиту у Великобританію про міжнародно-правову допомогу в переарешті коштів. До нього був долучений примірник письмового повідомлення про винесення підозри Злочевському, ухвала Печерського райсуду про накладання арешту на 23 млн. доларів.

Однак Віталій Касько, знаючи що в цей час у Великобританії йде слухання, щодо зняття арешту з вказаних коштів, не поспішав направляти запит. 4 січня він відправив у Великобританію тільки проект запиту, що не має жодної юридичної сили, аргументуючи це тим, що його треба узгодити та доопрацювати.

В результаті, слідчий запит про міжнародно-правову допомогу підписаний Каськом було направлено компетентним органам Сполученого Королівства лише 21 січня – акурат після рішення Британського суду в Інтересах Злочевського про зняття арешту з його активів.

Отже, Головне управління генпрокуратури з міжнародно-правового співробітництва “підіграло” Злочевському.

Чому? Можливо причина – конфлікт інтересів Віталія Каська.

Я ознайомилася з рішенням суду про зняття арешту з рахунків Злочевського.

Представник Злочевського – Андрій Кіча, на суді у Великобританії, повідомив, що кошти на рахунки Бросіті надійшли від продажу активів, що належать Миколі Злочевському в Україні – нафтотерміналу та нафтобази в Херсоні.

Кіча пояснив суду, що у жовтні 2013 року Злочевський продав цей актив “Rosseu вusіnes grоup”, що була дочірньою компанією “Ветек”, власником якої є Сергій Курченко. Отож у Британії були арештовані кошти, що надійшли Злочевському від Курченка!!!

Тут варто нагадати, що керівник міжнародно-правового управління заступник генпрокурора Віталій Касько, що вчасно не направив міжнародно-правовий запит у Британію, до свого працевлаштування у генпрокуратуру був партнером юридичної фірми “Арцінгер”. Ця фірма у жовтні 2014 року підписала договір з дочкою “Роснефти”, в якому зобов’язалася зняти арешт з… “палива Курченка, яке було арештоване в рамках розслідування справи про спільні злочинні оборудки Курченка і “Роснефти”. В цій же справі були арештовані також нафтопродукти на Херсонській нафтобазі, тай сама Нафтобаза, яку Злочевський перед Майданом встиг продати Курченку.

Відповідно бездіяльність та зволікання посадовця генпрокуратури Віталія Каська у справі Злочевського у Британії може пояснюватися конфліктом інтересів останнього. Адже “Роснефть” – клієнт юридичної компанії “Арцінгер”, була зацікавлена у закриті британської справи.

Як Злочевський став жертвою режиму Януковича

Однак Віталій Касько уникає відповідальності за бездіяльність у важливій для Україні темі повернення активів через сильне лобі.

Зокрема, нещодавно в Україні відбувся конкурс на посаду антикорупційного прокурора. Фаворитом цього конкурсу був Віталій Касько. Його кандидатуру просували громадянські структури, що отримують грантові кошти. В конкурсній комісії його активно підтримувала член комісії – Мері Батлєр з Департаменту юстиції США, що у 2014 році очолила Ініціативу з повернення викрадених активів. Підтримка Каська була надзвичайно високою не зважаючи навіть на відсутність яких-небудь позитивних результатів в сфері повернення активів Януковича. Хоча це були прямі посадові обов’язки Каська, адже він очолював міжнародне управління при всіх трьох постмайданівських генпрокурорах. Дивовижно: підтримка Каська залишалася високою навіть після оприлюднення інформації про приватизацію Каськом двох шикарних квартир в центрі столиці, отриманих ним від генпрокуратури. Фактично мова йшла про використання Каськом свого службового становища в інтересах особистого збагачення за державний кошт. Західне суспільство є надзвичайно чутливими до такої неетичної, по-суті корупційної поведінки державних службовців. Тому виглядають дивними заяви Мері Батлєр про те, що “Касько остання надія зламати хребет українській корупції”

Також не зрозумілою є відсутність реакції американського посольства на оприлюднення інформації про те, що членом правління Трансперенсі інтернешнл України, яка фінансується за рахунок, в тому числі, американських платників податків є Тімур Бондарєв – керуючий партнер юридичної фірми “Арцінгер” (там же працював Касько). Це саме Бондарєв керував “Арцінгером”, коли юрфірма підписала договір з дочкою “Роснефті” про зняття арешту з “палива Курченка”. Нагадаю, що в США введені санкції проти “Роснефти” та її структур.

І в мене є підозра, що причина такого серйозного лобі Каська, якраз в тому, що він своєю бездіяльністю порятував кошти Злочевського арештовані в Британії. Адже Злочевський зараз -поважний бізнесмен, який залучив в раду директорів своєї Бурізми впливових на Заході осіб.

Я читала коментарі директорів Бурізми в інтернеті, про те, що Злочевський, навпаки- жертва режиму Януковича, бо був звільнений з Мінекології в 2012 році. А що, його подальше працевлаштування заступником секретаря РНБОУ Клюєва не рахується?

Насправді, Злочевський був в серцевині корупційних оборудок режиму Януковича – зокрема він опікувався “розпилом” “кіотських коштів”, розкраданням державних коштів на утилізації шкідливих відходів, “дерибаном” надр. Він був пов’язаний з найодіознішими стовпами режиму Януковича – наприклад, з Юрієм Іванющенком. Це, зокрема, прослідковується через учасника Ради директорів Бурізми – радника ради директорів Вадима Пожарського.

“Розпил” “кіотських коштів” на пару з Іванющенком

З 2011р. по 2012 р. Вадим Пожарський очолював переговорну групу з Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату, щодо відновлення статусу України в Кіотському протоколі від Міністерства екології та природних ресурсів України, яке тоді очолював Злочевський.

З лютого 2012 року, тобто вже після звільнення Злочевського, при міністрі Єдуарді Ставицькому аж по квітень 2014 року він був заступником голови Державного агентства екологічних інвестицій України. Це саме те агентство, яке погоджувало проекти, що фінансувалися за рахунок кіотських коштів. Всього в рамках Кіотського протоколу в Україну надійшло 4.7 млрд. коштів, більшість яких було розкрадена. Також зауважу, що куратором схем з розкрадання кіотських коштів був Юрій Іванющенко. І робив він це через людину Злочевського -Пожарського.

Адже Пожарський був ключовою фігурою в системі виділення коштів кому треба, адже при Ставицькому був керівником Міжвідомчої робочої групи з розгляду проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, членом цієї групи був і Микола Злочевський, як “радник прем’єр-міністра”.

113

Ця робоча група, зокрема, погодила виділення 1.7 млрд. грн. Кіотських коштів на утеплення шкіл, в основному у донецькому регіоні. У мене є копія звіту Державної фінансової інспекції (акт ревізії N07-23\14) та звіт міжнародної технічної експертизи проведеної в кінці 2013 року, де йдеться про те, що цитую: “факт невиконання будівельних робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією в ПОВНОМУ ОБСЯЗІ встановлений по КОЖНОМУ об’єкту”. Іншими словами, кошти були розкрадені. Ким? Офіційно тендер на утеплення виграли фірми “Антіс трейд”, “Содель”, “Стройінвест 2007”. Однак ці фірми існували лише на папері, тому вони наймали в якості підрядника ТОВ “Карпатибудінвест”.

ТОВ “Карпатибудінвест” – це структура Іванющенка. Адже його заснували ТОВ “Фінансова компанія “Лідер”- відома фірма Іванющенка, а також ПАТ “ЗНВКІФ “Нові технології” – не менш відома фірма Іванющенка, яку очолював бізнес-партнер Юрія Єнакієвського Іван Аврамов.

Підтвердження того, що кіотські кошти в темі утеплення шкіл були виведені саме через “Карпатибудінвест” – нещодавнє рішення суду. 15 липня 2015 року Господарський суд міста Києва стягнув з ДП “Держекоінвест” 24,61 млн гривень заборгованості на користь ТОВ “Карпатибудінвест”, за виконання теплосанації 38 об’єктів соціальної сфери у Луганській області загальною вартістю 204,62 млн. гривень.

Тобто Іванющенко продовжує дограбовувати країну по старих схемах. Цьому сприяє той факт, що вчорашній директор з зовнішньоекономічної діяльності “Карпатибудінвесту” Олег Недава з кінця листопада минулого року є народним депутатом України у фракції “Блоку Петра Порошенка”.

114

Тобто, по-суті, склалася система суцільної кругової поруки, коли активи посадовців Януковича напряму, або “втемну” (тобто, як жертви маніпуляцій) захищають не лише особи з середовища “колишніх”, а також посадовці, депутати, як провласні так і “незалежні” навіть громадські організації та незалежні ЗМІ. Фактично завдяки змальованій вище багатоплановій “недоторканості” активів одного Злочевського, склалася така ситуація, що всі активи всіх колишніх стали “недоторканими” та “неповерненими”. (Можна згадати, яка істерика почалася після появи дієвого законопроекту 3025 про спецконфіскацію арештованих активів в держбюджет). Кругову поруку вдасться проламати? Це зокрема покаже голосування за 3025.

Спецконфіскація

Полювання на відьом чи конфіскація злочинного багатства

З приводу «незаконного збагачення» - пишноназвана стаття КК, яку скасував Конституційний суд, від народження була дохляком. Я це говорю, як ...
читати далі

В Італії ініціатора «спецконфіскації» вбили, але закон прийняли. Не хотілось би так, але навпаки теж погано

Працюю зараз над дипломом: «Повернення втрат від корупції поза кримінальним переслідуванням особи». Це та сама «спецконфіскація активів Януковича» або «речова ...
читати далі

Шампунь від бліх для американських кураторів Ситника

Американські куратори, струсіть нарешті з себе бліх, яких в свій час на вас підсадив Льовочкін. Це зрештою не гігієнічно і ...
читати далі

ГПУ зобов’язало СБУ розслідувати шпіонаж на користь Януковича серед НАБУшників та «активістів»

В усьому цивілізованому світі антикорупційні структури займаються конфіскацією коштів в державний бюджет, тільки у нас абсурдна ситуація - НАБУ працює ...
читати далі

Портнов іменем України буде вирішувати чи законно конфіскували активи Януковича

13 грудня об 11 годині адвокати Януковича в Касаційному суді Верховного суду (вул. Різницька, 13\15) будуть пробувати оскаржувати конфіскацію 1,5 млрд ...
читати далі
Оборона

Явка з повинною: від схем в «Укроборонпромі» мені перепала філіжанка кави

Якось на початку березня 2017 року пила каву з Ситником в НАБУ. Принесла йому заяву про злочин Гриценка. Про відчуження ...
читати далі

Склад боєприпасів у сєпарів виглядає «пристойніше» ніж наші

Звернулася до оборонного комітету ВР щоб організувати інспекцію робіт з будівництва складів боєприпасів. Минулий рік на це було виділено 600 ...
читати далі

Рада сьогодні прийняла законопроект 6109

Рада сьогодні прийняла законопроект 6109 про рівноправ’я жінок і чоловіків військовослужбовців. Ура! Насправді нічого нового у цьому законі не має ...
читати далі

На армійському харчуванні я покращила фігуру :)

Зараз у фейсбуці «срач» з приводу моєї боротьби проти мафії, яка багато років харчувала армію. Мафія організувалася в 2006 році ...
читати далі

Брехня проти мене, яку найбільше хочеться заперечити

Думала писати/не писати, вирішила написати. Моя присяга викликала у фейсбуці хвилю паплюження. Мені пригадали ВСЕ. Цікаво, що це «все» виключно ...
читати далі
Особисте

Як так ФБР не побачило 7,5 млрд. доларів Януковича, які він відмивав через США?

«Ми не змогли повернути жодного долара Україні», - нещодавно заявила екс-агент ФБР Кєрен Гринуей, що останні роки спеціалізувалася на розшуку ...
читати далі

Закінчила малювати на вихідні подарунок мамі на День народження

Закінчила малювати на вихідні подарунок мамі на День народження. Це вона з онуком в Криму. Оксамитовий сезон. Бухта Веселого. Йшли ...
читати далі

За минулий святковий місяць подала три законопроекти, склала держіспит, написала диплом

За минулий святковий місяць подала три законопроекти в сфері енергетики на виконання Угоди про асоціацію з ЄС та на захист ...
читати далі

Чекала новорічних свят, бо давно не малювала

Чекала новорічних свят, бо давно не малювала. І тут, нарешті, дозволила собі написала відразу кілька робіт. Ця називається "Принцеса". Намальована ...
читати далі

Зробили різдвяну марципанову хатку

Зробили різдвяну марципанову хатку. Крива, коса, але то справа не проста. Години три морочились. Зате навіть собача будка є ...
читати далі
Корупція

Про пологи на люстрі та рух по квадрату

Я не жартую, коли кажу, що якась потвора може отримати в Україні патент на корисну модель – «спосіб народження дітей» ...
читати далі

Вдалося добитися звільнення «Нелі без мила» з «Укргазвидобування»

Минулий рік почали масово з’являтися новини про факти завищення ціни на тендерах «Укргазвидобування». Коли я дізналася, хто там очолив тендерний ...
читати далі

Луценко – це круто, засудити екс-президента та повернути активи!

Вітаю Юрія Віталійовича! Знаєте, інколи я спостерігала у нинішнього генпрокурора цікаву рису, мало кому зрозумілу - йому хотілося відчути себе ...
читати далі

Готова виступити свідком в суді над Насіровим

Як ініціатор кримінального переслідування екс-керівника ДФС Романа Насірова, я глибоко стурбована перебігом судового слухання його справи. При чому, я говорю ...
читати далі

Челядь Курченка написала нам новий закон про адвокатуру

Мені стало відомо, що автором нового закону про адвокатуру (№9055), що нині нав’язується більшості, є права рука младоолігарха Курченка - ...
читати далі

 

Захистила диплом за спеціальністю фінансове право на тему, яку я жартома називаю: «Сім-сім відкрийся» (Чому? Про це можна здогадатися після прочитання) читати далі…

 

ЗВІТИ ПРО РОБОТУ

 

Перемоги 2017

 

Перемоги 2016

 

Перемоги 2015