Боротьба з корупцією – гуд! Але навіщо пісяти повз унітаз?

0
85

Журнал «Новое время» новенького міні-олігарха Томаса Фіали розгорнув кампанію піар-підтримки кандидата в Президенти Анатолія Гриценка.

Зауважу, що появі рекламних публікацій про Гриценка передували публікації про жах які!!! нинішні розкрадання в оборонпромі. Однак, на жаль, це не були професійні журналістські розслідування у цій сфері, які дуже потрібні. Це було «булгаківське», з «Собачого серця», «пісяння повз унітаз».

От, наприклад, 13 номер – стаття про закупівлю Україною чеських БМП-1 та 22 номер – в продовженні теми. Ці статті брехливі відносно висновків та персон, крім цього в публікаціях купа вагомих помилок в цифрах: коли йдеться про суму в гривнях «НВ» пише долари, коли йдеться про тисячі НВ пише мільйони, коли НВ вимірює відсотками помиляються зразу в 25 разів. В 22 номері (в продовжені теми) натомість НВ не вибачилося перед читачами за прикрі помилки в цифрах, а тихцем деякі переписало, а деякі замилило.

Кому цікаво: можете самі порівняти дві публікації з точки зору гігієни журналістики. Ось лише одна з помилок, де 684 тисяч євро стало 684 мільйонами євро.

Подивіться на першу публікацію де фігурують сотні мільйонів євро розкрадань (з точки зору НВ). А далі фото другої публікації, де теж саме стало тисячами.

Зовсім легенько помилилися, правда? Якщо перевести в гривню лише на 20 млрд.!!!!

Сумно, бо помилялися свідомо. Гігієна Томаса Фіала якраз не цікавила. Йому треба було, щоб більше воняло. Треба було надути корупцію. Адже він знав читачі сприймуть лише мільйони і мільярди, а не тисячі, які на грані похибки в розрахунку реальної собівартості.

Так само негігієнічно в цих публікаціях було посилатися на «антикорупціонера» нардепа Дерев’янка, адже Фіала знає звідки той взявся. Зрештою у Єгора Соболєва міг розпитати, як Дерев’янко незаконно оформив на себе роялті державних реєстрів в Мінюсті і майже 10 років всі громадяни України, які народжувалися та укладали шлюби платили в кишеню Дерев’янка…

Повірте Фіала знав, що таке джерело Дерев’янко – негігієнічне. Але нічого, бо воняє, як треба.

А навоняти треба було побільше, бо ці публікації були чимось накшталт удару важкої артилерії по передньому краю інформаційного простору перед виводом на публіку Анатолія Гриценка.

Адже у Гриценка є серйозний і чітко задокументований гріх.

Справа в тому, що машина БМП, яку Україна зараз змушена десь купувати, хороша вона чи погана, є бойовою машиною найменшої тактичної одиниці піхоти – взводу. Не може бути піхоти без БМП чи БТР. А у нас їх недостача, тому доводиться переривати весь світ, важко домовлятися, купувати.

Чеські БМП нам пощастило купити зовсім не дорого (165 тисяч євро – це нижча планка ринкової ціна на цю машину – верхня близько 200 тисяч євро).

А дефіцит БМП/БТР у нас по тій причині, що в 2005-2007 році міністр оборони Анатолій Гриценко, розпродав найбільше цих машин з усіх міністрів попередників і наступників. І списував з балансу Міноборони Гриценко їх в середньому по 11 тисяч доларів за штуку.

Тобто негігієнічна глупа серія НВ була лише з розряду старої, як світ, обманної стратегії – «Тримай злодія!». Лише для того, щоб нейтралізувати серйозні звинувачення проти Гриценка.