Брехлива, фейкова боротьба з корупцією

0
70

Сьогодні моя тема присвячена тому, що фейкова боротьба з корупцією, піар-боротьба з корупцією, яка підміняє справжню боротьбу – приносить великі збитки для бюджету і навпаки породжує корупцію.

Почну с того, що наразі надзвичайно популярним проектом в політичній сфері країни, стало створення так званого антикорупційного суду. Зокрема, включення такого законопроекту в порядок денний сьогодні було підтримано в залі Верховної Ради.

Однак тут я мушу зауважити, що якраз це і є тим прикладом такої фейкової боротьби з корупцією. Насправді, створення ще одного інструменту не вплине на успіхи. Замість того є в нас великий перелік законопроектів, які справді можуть показати досягнення в цій царині.

Зокрема, якщо закінчувати тему антикорупційного суду, бо це не тема мого сьогоднішнього брифінгу, хочу тільки зауважити, що першими ідеологами створення спеціалізованого суду для покарання вищих посадових осіб, були такі собі Марат та Робесп’єр. Це діячи часів французької революції, останньому в свій час їх же суд і відрубав голову.

Замість того, щоб зараз виходити на всі телеканали і говорити про фейкову боротьбу з корупцією, яка називається антикорупційним судом, я хочу зауважити, що в четвер буде розглядатися законопроект, який є справжньою боротьбою з корупцією. Це законопроект 6391. Він стосується створення єдиної бази споживачів природного газу, як і населення, так і підприємств.

Оцей законопроект є справді великою боротьбою з корупцією, але на відміну від створення нового органу – антикорупційного суду, він геть не популярний. Про нього не говорять політичні партії, політичні сили. Він не лунає з екранів, про нього не говорять міжнародні структури. А даремно! Тому що це той механізм, якого дуже не вистачає нашій країні і який насправді зупинить відтік досить великих капіталів з Державного бюджету.

До чого він покликаний? В нас створена така ситуація, що система облгазів, якою в країні в основному володіє так звана група Інтер (це Фірташ, Бойко та інші), мають монополію на інформацію – на бази даних споживачів газу.

Що їм це дає? Дає дуже простий механізм – газ може продаватися підприємствам, підприємства можуть не платити, а потім ці борги облгаз вішає на населення, мовляв це вони не платять. І ніякої можливості це перевірити немає. І відключити газ облгазам за таку несплату також неможливо, бо вони мають в заручниках населення. І ми не можемо відключити газ населенню.

Відповідно маючи у своїх руках цю інформацію, вони «крутять» Державою, як хочуть. За два останні роки це 35 млрд. грн., яких начебто не заплатило населення. Але є всі підстави вважати, що це не населення не платить, це просто газ продається підприємствам, він виводиться через фінансову допомогу, виводиться на офшори, кошти не потрапляють на спецрахунок Нафтогазу і таким чином формується цей борг. Тому, якщо ми говоримо про боротьбу з корупцією, вибачте, 35 млрд. – це велика сума, це справжня боротьба з корупцією. Тобто ці 35 млрд. недоотримує вітчизняний «Нафтогаз» – державне підприємство.

І тому, коли ми говоримо про боротьбу з корупцією, давайте зупинимо цю схему. Повірте, створення жодного антикорупційного суду, не дасть жодного кроку в боротьбі з цією схемою. А навпаки, створення фіктивних методів боротьби з корупцією приводить до нової корупції.

Я коротко розкажу якраз про фейкову боротьбу з корупцією. І до чого вона призвела, до яких конкретних збитків для Держави. Зараз буду, до речі, готувати з цього приводу заяву про порушення кримінальної справи.

Мова йде про те, що НАБУ порушило кримінальну справу проти посадовців Міноборони, які зауважу, здійснили саму дешеву закупівлю палива для державних структур. Тобто ті посадовці, які найдешевше купили паливо в державному секторі, проти них порушили справу про корупцію. Це само по собі в принципі дико. Мова йде про реальну фейкову, брехливу боротьбу з корупцією, але до чого вона призвела?

Позаяк була порушена ця справа, чомусь знов таки дуже дивно, але були арештовані рахунки фірм, які постачали Міноборони саме дешеве паливо.

Хоча за службові злочини треба було розслідувати діяльність службових осіб, якщо ми говоримо про антикорупційну боротьбу. До чого тут було підприємство? Його рахунки? Його господарські стосунки з міністерством, тим паче, що вони постачало паливо по найдешевшій ціні? Але рахунки були арештовані і це підприємство не змогло виконати договір.

А тепер кажу вам конкретні цифри. Мова йшла про закупівлю 20 тис. тон дизпалива для потреб армії. Це паливо згідно цих документів було куплено по 21 тис. грн. за тону. Однак, позаяк, рахунки фірми-постачальника були арештовані, це паливо не могло бути поставлено в Міноборони, Міноборони змушене було знов провести тендери і закупити дизельне паливо. Так от, відбулася така ситуація, що ціна на паливо підвищилася на ринку. І відповідно замість заплатити по 21 тис. за тону, купили паливо майже по 30 тис. за тону. Тобто на одну третину дорожче.

В результаті в 2017 році чистих збитків на фейковій боротьбі з корупцією в Міноборони склали 100 млн. грн. В цьому році ще плюс 100 млн. грн. Тобто 200 млн. грн. – це збитки нанесені фейковою антикорупційною справою порушеною НАБУ.

Куди ці збитки? Однозначно треба порушувати кримінальну справу, тому що не зважаючи навіть на будь-які пояснення цього фейкового кримінального переслідування, були серйозні зловживання з боку співробітників НАБУ. Тому що якщо мова в них йшла про корупцію чиновників Міноборони, які підписали додатковий договір, то це означає, що треба було розслідувати корупцію цих чиновників Міноборони, а не арештовувати рахунки фірм, які не мали відношення до діяльності чиновників. Відповідно якщо цим невіглаством працівників НАБУ були нанесені збитки 200 млн. грн. для Державного бюджету, а це факт, зазначить хтось за це мусить понести відповідальність.

На цьому я закінчу, але ще раз зауважу, це велика загроза – брехлива, фейкова боротьба з корупцією. Вона навпаки призводить до збитків Держави. Треба працювати на результат. Якщо є корупційні схеми, треба їх ламати, а не придумувати якійсь органи, ідеологію яких в свій час заклав Робесп’єр і Марат.