Чому Юрій Єнакіївський до сих пір не «клієнт» НАБУ?

0
127

Написала я до НАБУ заяву про вчинення злочину Юрієм Іванющенком. Ґрунтовну. А то в Україні по суті не розслідуються корупційні злочини цього пана. Хоча він, як ніхто, «працював» масштабно: з усієї братії Януковича за кордоном найбільше арештовано якраз коштів на рахунках Іванющенка.

Я подала заяву про вчинення злочину Іванющенком за Ст. 255: створення, організація та керівництво діяльністю злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких корупційних злочинів. Саме Іванющенко повинен потрапляти під дію цієї статті, у нього за часів Януковича навіть прізвисько було – «смотрящий».

Суть заяви була наступна. Я дослідила, що одні й ті самі посадові особи прокручували схеми з розкрадання «кіотських коштів» (цю справу, яка називається «Справа Іванющенка», розслідує ГПУ) та попередні 10 років проявлялися в керівництві фірм, що «харчували» армію. По якості та кількості того «харчування» також велося слідство за Статтею 191 КК (розкрадання державних коштів).

Я запропонувала НАБУ струхнути пил з усіх цих справ, об’єднати їх в одну і розслідувати діяльність корупційної групи, що була організована та працювала в інтересах Юри Єнакіївського.

Однак НАБУ написало мені відмову, посилаючись на те, що ГПУ вже розслідує «розкрадання кіотських коштів».
Проте КОРУПЦІЯ Іванющенка така велика та нахабна, що не інакше, як «розмірчик» НАБУ. До того ж це не справи вчорашніх днів – розслідування актуальне сьогодні, адже члени ОЗУ Єнакіївського продовжують крутити схеми (деякі з них мають депутатській мандат, маю на увазі Олега Недаву).

Також за кордоном арештовані значні кошти на рахунках Іванющенка і лише наявність кримінальних розслідувань в Україні дає можливість повернути ці активи.

Тому повторюю спробу. Не хоче НАБУ забирати у ГПУ «кіотські кошти» – добре! Хай тоді розслідує діяльність корупційної групи Іванющенка в «харчуванні армії» та «експорті зерна»: одні та ті самі виконавці вели всі три напрямки. У темі «експорту зерна» є багато слідчого матеріалу та величезні суми обкрадання держави.
Зокрема, у попередній заяві на НАБУ я згадувала Андрія Остапка – засновника та директора цілої низки фірм та офшорів з пулу Іванющенка, які прокручували афери з зерном, дерибанили «кіотські кошти» і кепсько «харчували» армію.
Якщо говорити про участь менеджерів угрупування Іванющенка тільки в схемах на зерновому ринку України, то йдеться про виведення мільярдів, якщо обмежити коло розслідування лише корупцією у Державній продовольчий зерновій корпорації (ДПЗК ), мова йде про грубі схеми з крадіжки сотень мільйонів доларів.

І до речі, якщо говорити про ДПЗК , НАБУ вже розслідує одну справу. Нещодавно стало відомо про арешт у рамках цього розслідування одного з екс-керівників ДПЗК близького до «Самопомочі», що працював лише кілька місяців: кінець 2015 – початок 2016 року. Якщо подивитися трохи глибше, то ціла низка його попередників була з організованого злочинного угрупування Іванющенка.

Є звичайно одна перешкода… Проте мені здається, що навіть САМ пан Саакашвілі не має право накласти вето на розслідування. Навіть, якщо один з активних учасників зернових схем Іванющенка спонсорує одеського губернатора.

Я маю на увазі російського олігарха Олексія Федоричєва, близького партнера, друга та сусіда Іванющенка в Монако. В той же час одеська компанія Федоричєва – «ТІС» перерахувала найбільшу суму в благодійний фонд Саакашвілі «На благо Одеси», а директор цієї компанії Ставніцер довгий час значився радником Саакашвілі. Також мені відомо, що кримінальні справи, з яких стирчать вуха Федоровича, «глохли» зусиллям Сакварелідзе.

А тепер, що це за справи. Близького до «Самопомочі» екс-керівника ДПЗК НАБУ заарештувало за підозрою в розкраданні 50 млн грн. Коли ДПЗК очолювали люди Іванющенка, такі «копійки» там навіть за гроші не вважали, бо ловили лише «велику рибу». Оцініть самі: всі роки Януковича і цілий рік після Майдану менеджери Єнакіївського відправляли за кордон кораблі з державним зерном без передоплати. Отримувачем зерна дуже часто були офшори Федоричева. І ці компанії досі не розплатилися… Лише за 2013 рік – початок 2014 року офшори, де бенефеціаром був Федоровичєв, не розрахувалися з ДПЗКУ на 44 млн. ДОЛАРІВ!

Після Майдану при Швайці схема збереглася і виконавці її були ті самі. Директором ДПЗКУ з подачі Швайки знову була призначена людина Іванющенка Петро Вовчук, що раніше працював у “Хлібінвестбуді”, це було дітище ОЗУ Іванющенка для рекетирських схем на зерновому ринку.

shem1

Після короткої, але плідної співпраці Іванющенка-Швайки, ще дві фіктивні британські фірми залишилися винні Україні за поставлений ячмінь гроші у сумі 20 млн доларів та 15 млн доларів.

ivan1

Схеми діяли завдяки домовленостям “сірого кардинала” “Свободи” Ігоря Кривецького (Пупса) з його “колегою” з клану “донецьких” Юрієм Іванющенком. Працювали через спонсора Саакашвілі та друга Іванющенка – Федоричєва. Зокрема, одна з кримінальних справ порушена за фактом придбання ДПЗКУ Іванющенка-Пупса та подальшого перепродажу 22 тисячі тонн ячменю шляхом одного переоформлення складських квитанцій. У результаті державна корпорація в момент виявилася винна ТОВ “ТІС-Зерно” 52 млн грн. І все це відбувалося у серпні 2014.

ivan2

Наразі підсумуємо аргументи для НАБУ:
1. Розслідування за ст. 255 щодо організованого злочинного угрупування Іванющенка – це величезні суми державних збитків у грубих схемах, які легко розслідувати.
2. ОЗУ Іванющенка – актуальна справа. Члени ОЗУ досі грабують Україну, зокрема 35 млн доларів ДПЗКУ було вкрадено після Майдану.
3. НАБУ вже почало розслідування розкрадання державних коштів у ДПЗКУ і навіть здійснило перші арешти.
4. Це дасть можливість Україні повернути активи Іванющенка, що арештовані за кордоном після Майдану
5. І останнє, найважливіше: мені здається, що коли мова йде про Іванющенка, то тут якщо не НАБУ, то ніхто. Остання надія, так би мовити…Хоча б тому, що лише НАБУ змогло «зробити» Онищенка, а тут ситуація схожа.

І я зовсім не хочу тут принизити Генпрокуратуру. Бо впевнена, що тільки Генпрокуратура може розслідувати «справу Курченка», а НАБУ, навпаки, безсиле. Взагалі чудово, що у нас нарешті з’явилася конкуренція між слідством.

Щоб довго не розписувати тим, хто хоче зробити самостійні висновки на тему поданого мною матеріалу, пропоную таблички, що окреслюють, коло учасників ОЗУ Іванющенка. Одна схема мого авторства, інші три мною взяті з журналістських розслідувань на різні корупційні теми, можна зайти на статті і подивитися, що одна з них про корупцію в ДПЗКУ, друга – про корупцію з кіотськими коштами, третя – про корупцію на зерновому ринку; скрізь йдеться про «смотрящего» Іванющенка, і виконавці перетікають з однієї схеми в іншу.

shem2

shem3

shem4

Скрин з сайту «Наші гроші» про спонсора фонду Саакашвілі на благо Одеси.

shem5

shem6

Новина, що СБУ розслідувало справу щодо мільярдних крадіжок в ДПЗКУ, отож НАБУ є з чим працювати.

shem7