Депутатська зарплата за три перемоги

0
106

На минулому тижні, я подала декларацію за 2016 рік, а тепер вважаю за потрібне доповісти за що держава мені заплатила депутатську зарплату.

Звісно, всі досягнення, про які я зараз прозвітую, робилися командними зусиллями (а ще більше персон заважало), тому зразу кажу, я не приписую ці перемоги лише собі, просто в тих справах я відігравала серьйозну роль.

Для фронту

Найбільше досягнення командної роботи за моєї участі в складі парламенського комітету з нацбезпеки і оборони стало забезпечення небюджетного фінансування обороних заводів.

Минулого року, ми стикнулися з абсурдним явищем – бронетанкові заводи в час війни були завантажені на 10-30 % через брак бюджетного фінансування. Щоб запустити заводи на повну потужність, потрібні були кошти. Комітет з питань нацбезпеки і оборони знайшов джерело: на рахунках лише «Ощадбанку» з 2014 року арештовано близько 40 млрд. грн. вкрадених злочинною організацією Януковича, а в цей же час фінансування всієї «оборонки» з держбюджету 2016 року склало лише 4 млрд. грн.

Тому я разом з керівником комітету нацбезпеки та оборони Сергієм Пашинським та секретарем Іваном Вінником виступила ініціатором законопроектів про так звану «спецконфіскацію» активів Януковича, зокрема, для фінансування оборонних заводів.

Однак Верховна Рада не проголосувала жоден з законопроектів №№3025, 4057, 4811, 5557, які були правовими механізмами перерахунку цих коштів в держбюджет. І це не зважаючи на те, що запропонований ВР механізм активно використовується в багатьох цивілізованих країнах. Один з «варіантів» ми взагалі «списали» з Латвійського закону. Основна причина непроходження «спецконфіскації» – гібридна війна в Україні. Ми стикнулися з шаленою протидією – підкупом та впливом держави агресора та сил реваншу в інформаційному просторі та сесійній залі.

Однак після непроходження «спецконфіскації» ми почали шукати інші шляхи фінансування для обороних заводів. Зокрема, розробили та впровадили постанову КМУ «Деякі питання виконання програм, пов’язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави» №779 від 26 жовтня 2016 року, що передбачає залучення вітчизняними підприємствами оборонно-промислового комплексу кредитів держбанків під державні гарантії.

Щоб втілити цей механізм, знадобилося півроку напруженої боротьби, в першу чергу моїх колег з комітету – І. Вінника та С. Пашинського. Однак в цьому році не лише перші кредитні кошти пішли на заводи з ремонту та модернізації бронетехніки, а вже!!! відремонтовані десятки одиниць бронетехніки. Механізм кредитування – це нова сторінка в розвитку нашої «оборонки». Він не лише дає можливість заводам вийти на пристойне завантаження, отримати кошти з початку року, а також різко зменшує корупційні можливості, адже з’являється додатковий контроль з боку банку.

Також важливими результатом моєї діяльності в Комітеті з нацбезпеки і оборони стало підвищення доплат військовослужбовцям на фронті.

Історія проблеми наступна – в 2016 році було значно збільшене бюджетне фінансування грошових виплат військовослужбовцям. Комітет з нацбезпеки та оборони виходив з того міркування, що створити боєздатну контрактну армію ми зможемо лише тоді, коли вмотивуємо людей хорошою зарплатою. В результаті зарплата військовослужбовця в 2016 році значно перевищила середню зарплату в країні. Однак під час моїх поїздок на фронт, я зіткнулася з обуренням фронтовиків – виявилося, що Міноборони розподіляючи «зарплатні кошти» не зробило суттєвої різниці між зарплатами військовослужбовців на фронті та в мирних регіонах України.

Хоча всі розуміють, що фронт це не лише смертельний ризик, це проживання в бліндажах, це розлука з родиною…

Це однозначно – несправедливо. Однозначно помилка Міноборони, яку можна було виправити лише в новому бюджетному році.

Тому, коли після ознайомлення з розписом видатків Міноборони на 2017 рік я побачила, що доплати зберігалися на минулорічному рівні, я ініціювала їх підняття перед керівництвом профільного комітету ВР, на засіданні комітету та на фракції. В результаті підвищення рівня доплат стало умовою фракції «Народний фронт» при голосуванні за Державний бюджет України на 2017 рік. Нас підтримав і Президент України, в результаті вдалося добитися, що доплати до зарплат військовослужбовцям, які перебувають на першій лінії фронту підвищені до 6 тисяч гривень, а військовослужбовцям на другій лінії – до 2,4 тисяч гривень на місяць. Тобто мінімальна зарплата рядового на першій лінії зараз 14 тисяч, на другій 10,4 тисяч грн.

Найбільш вагомим досягненням моєї антикорупційної діяльності в сфері МО, стало руйнування злочинної схеми під час закупівлі послуг харчування для армії на 2016, і як наслідок економія майже 400 млн. грн. Ця сума була закладена на корупційні «відкати» в орієнтовну ціну закупівлі харчування. Це стало наслідком злочинної змови на той час заступника міністра оборони Сергія Гусєва з найбільшим харчувальником армії фірмою ТОВ «Геус-груп». Зруйнувати цю схему вдалося завдяки, в першу чергу, Олегу Свірку, тоді керівнику тендерного комітету Міноборони та військовій прокуратурі (Анатолію Матіосу).

Після знищення цієї схеми, вдалося добитися звільнення С.Гусєва. Однак не вдалося добитися розслідування його злочинних дій. Навіть НАБУ чомусь покриває злочини Гусева в царині закупівлі палива та харчування для армії. Наслідком цієї безкарності став сумний результат закупівлі харчування цього року. Я особисто втратила превентивні можливості антикорупційного впливу на тендери в Міністерстві оборони, зокрема через звільнення Олега Свірка і байдужість міністра Степана Полторака. Значить, у наступному році доведеться звітуватися про проведені репресивні заходи…

І останнє, якщо говорити про мою законодавчу діяльність в сфері нацбезпеки та оборони, хочу подякувати Дмитру Булатову, який служив в 92 бригаді та був ініціатором законопроектів тих, які потрібні фронту, буквально з окопу.

Тарифи для населення

Перешкодила підняттю в 2017 році вдвічі «зеленого тарифу» для сонячної генерації збудованої по-суті за державний кошт братами Клюєвими – діячами режиму Януковича.

Вдалося добитися, що ініційований мною законопроект 5129 «Про внесення змін до Закону України “Про електроенергетику” (щодо коефіцієнтів “зеленого” тарифу для електроенергії, виробленої з використанням альтернативних джерел енергії)» Верховна Рада проголосувала на останньому робочому тижні 2016 року. Якби цього не відбулося, Енергоринку довелося б відшукувати додаткових 2,5 млрд. грн. в рік, щоб розплатитися за сонячну електроенергію. Це звісно би потягнуло за собою збільшення тарифу для населення.

Дякую колегам,депутатам профільного комітету за допомогу в прийняття цього закону, зокрема Ользі Бєльковій, Михайлу Бондару, Вікторії Войціцькій, Олександру Домбровському, Наталії Кацер-Бучковській, Льву Підлісецькому, Олексію Рябчину.

АНТИКОРУПЦІЯ

Найбільше досягнення в цій царині: розслідувала злочинну схему несплати мільярдних податків підприємствами газового сектору та добилася притягнення бенефеціара злочинного бізнесу нардепа Онищенка-Кадирова до кримінальної відповідальності (окрема подяка Артему Ситнику – НАБУ, а ще Василю Грицаку – СБУ та Сергію Білану – ДФС з якими я починала справу, яку завершило НАБУ). Онищенко зараз переховується за кордоном, однак його втеча з України вже поклала край цілому переліку кримінальних схем.

Зокрема, мною було розслідувано, що його газовий бізнес не заплатив майже 2 млрд. грн податків в бюджет. Зараз свердловини повернені державі -податки сплачуються в державний бюджет.

Також Онищенко надавав послуги мінімізації податків, несплати ПДВ для цілого переліку приватних видобувників газу та нафти в Україні. Після руйнування його корупційної системи, сума сплачених податків в цій сфері збільшилася.

Кримінальне переслідування Онищенка зупинило функціонування величезного корупційного каналу з підкупу ЗМІ. Зокрема, в статті британської газети The Independent сам Онищенко зізнався, що витратив 30 млн. доларів на кампанію в ЗМІ з дискредитації прем’єра Арсенія Яценюка та партії Народний фронт.

Також переслідування Онищенка зупинило один з каналів купівлі народних депутатів України задля лобіювання законопроектів з мінімізації оподаткування приватного газовидобутку, інших корупційних ініціатив, зокрема, Онищенко платив депутатам за протидію «спецконфіскації» активів Януковича.

Його інтерес в останньому став очевидний після того, як під час обшуку у Онищенка, слідчі НАБУ знайшли документи про купівлю ним задешево офшорки QUICKPACE LIMITED. На її рахунках в державному “Ощадбанку” арештовано майже 150 млн. дол., саме тих коштів, які потрапляли під «спецконфіскацію» активів Януковича.

Звісно хотілося би закінчити про найбільші досягнення 2016 року тим, що завдяки ліквідації ОЗУ Онищенко, вдалося прийняти «спецконфіскацію», і в бюджет України надійшло додатково 50 млрд. грн. Однак, проти повернення вкраденого Януковичем в бюджет, у ВР стоїть широкий фронт агентів реваншу та держави-агресора і знищенням одного центру – Онищенка, їх опір не подолано.

Проте я не здаюся. Ті кошти таки поповнять держбюджет. І я про це прозвітуюся в наступному році!