«Єврооптимістка» О. Сотник налаштувала нардепів проти 4057, бо її чоловік партнер Януковича

0
846

ВР проголосувала в першому читанні законопроект №4057 про звернення в державний бюджет коштів, які знаходяться на рахунках банди Януковича. Голосування, яке дає можливість поповнити бюджет на 50 млдр. грн. (майже 10% річного бюджету України) далося дуже важко.

У Верховній Раді основними спікерами, які налаштовували депутатів проти законопроекту №4057 стали Долженков з «Опоблоку» та Олена Сотник з «Єврооптимістів».

З Долженковим все зрозуміло – людина Ахметова, чий бізнес перетинався з Януковичем. Мотивація Олени Сотник, теж виявилася аналогічна – той же конфлікт інтересів.

А тепер про це детальніше.

Пропоную до уваги декларацію Сотник, в ній вона вказує, що її чоловіком є Амелін Анатолій Ігорович.

deklaracia

А тепер пропоную фото бізнес-центру «Столичний» Януковича-молодшого в Донецьку.

stolichniy

Тут знаходилася його корпорація «Мако» та «Всеукраїнський банк розвитку».

Оформлений вище згаданий бізнес-цент на ТОВ «Столичний стиль». Генпрокуратура арештувала 50% корпоративних прав цього підприємства в рамках розслідування кримінального провадження за підозрою Януковича О.В.

А тепер пропоную фото з бази Мінстату, яке демонструє, що спільного між декларацією Сотник та нерухомістю Саші Януковича і арештованими активами.

Виявляється, партнером Януковича-молодшого в цьому бізнесі був чоловік Олени Сотник Анатолій Амелін.

amelin-yanik

Ця інформація давно відома, однак широко не розповсюджена. ЗМІ переважно належать тим же «колишнім». Сотник навіть коментувала цей факт. Вона заявила, що її чоловік випадково став партнером Януковича, бо володів у згаданому бізнес-центрі Януковича офісним приміщенням. «Таких партнерів у Януковича десятки», – сказала Сотник. Насправді, не десятки, а лише кілька штук і всі дуже пов’язані з Януковичем особи. Наприклад, «Наші гроші» про засновників «Столичного стилю» писали так: «злилися докупи фірми й люди, напрочуд близькі до гаманця, корпоративних прав і нерухомості президентської Сім’ї».

Тому конфлікт інтересів на лице. Сотник не мала морального права виступати проти закону про конфіскацію активів Януковича. А якщо і виступала, повинна була зауважити, що її чолов є «випадковим партнером Януковича» і треба захистити права таких «випадкових».

А не транслювати на всю країну неправду, що конфіскація у третіх осіб –антиконституційна, не демократична і порушує права людини і презумпції невинуватості.

Звісно, той офісний центр у Донецьку конфіскувати ні у Януковича, ні у чоловіка Сотник, Україна не може – він на окупованій території. Однак, далеко не факт, що це єдиний актив, яке пов’язує її чоловіка з «колишніми». До речі, в часи Януковича Анатолій Амелін працював членом Державної комісії з цінних паперів фондового ринку. В цьому контексті нагадаю, згідно законопроекту №4057, проти якого виступає Сотник, зверненню в держбюджет підлягають цінні папери, арештовані на рахунках «колишніх».

А тепер про деякі активи родини Сотник, що були набуті в команді «донецьких».

З офісу Ахметова в офіс Януковича

Чоловік Сотник, насправді, дуже тісно пов’язаний з тими, проти кого вийшов Майдан. Зокрема, він дуже довгий час працював на Ахметова.

Тому, чи це випадковість, що Сотник виступала проти №4057 в унісон з Долженковим-депутатом Ахметова?

Цей депутат – в минулому юрист юриста Ахметова. Є такий депутат Юрій Воропаєв, раніше юрист відомої кампанії Ахметова «СКМ». Його дружина Наталя заснувала юридичну фірму «Час закону», де й працював до свого приходу в парламент Долженков.

До речі, юридична фірма знаходилася в офісному бізнес-центрі Ахметова в Донецьку на Постишева, 117.

Це офіційно актив «СКМ».

А тепер цікавий збіг, на цій же адресі були офіси цілої низки фірм, де власником був Анатолій Амелін та його сестра Катерина.

Однак, не лише офіс єднає Амеліна і команду Ахметова. Свою кар’єру фінансиста Амелін почав у компанії «Керамет інвест», яка купувала акції підприємств в інтересах Рината Ахметова. Пізніше фірму перейменували в «Альтана капітал». Відповідно, на фондовому ринку Амелін мав репутацію «фінансиста Ахметова». «Керамет», в свій час, був заснований Юрієм Прасоловим, багаторічним керівником «СКМ» Ахметова. У 2012 році Юрій Прасолов, по квоті Ахметова, був навіть призначений на посаду Міністра Економіки. Ще раніш, коли він пішов в парламент, йому довелося оформити «продаж» компанії. Відповідно, «Альтана» була оформлена на менеджера – Анатолія Амеліна.

Однак, у 2010 році Амеліна розлучили з «Керамет». Команда Ахметова пішла працювати в ДКЦПФР (державну комісію з цінних паперів фондового ринку), в тому числі і Амелін.
Цікаво, що Амелін зайшов в Комісію разом ще з одним вірним «ахметовцем» – сином нардепа Воропаєва – Євгеном.

Тому хіба це збіг, що Долженков – людина Воропаєва і Сотник – дружина Амеліна, що був колегою Воропаєва, дуетом виступали проти спецконфіскації рахунків «Януковичів» в бюджет? Схоже вони продовжують працювати як єдина команда. Просто Долженков працює на «ригівському» полі, а Сотник окучує «єврооптимістів» та «євроітеграторів».

Так само важко повірити, коли Сотник говорить, що у Януковича її чоловік опинився випадково, адже в ті часи Амелін не лише активно працював в команді «донецьких», а також активно заробляв разом з ними.

До речі, в ДКЦПФР він більше року очолював «найжирніший» департамент корпоративних прав та емісії акції. В цей же період почалося масове рейдерство Сашою Януковичем бізнесу в Україні, зокрема і того, що належав західним інвесторам. Найчастіше рейдерство проводилося через «додаткову емісію акцій», в результаті мажоритарний акціонер ставав міноритарним. І це не могло проходити повз департамент Амеліна.

Тож надзвичайно цинічним виглядає той факт, що сьогодні Амелін член «Реанімаційного пакету реформ», постійно їздить на різні заходи закордон і представляється, як нове обличчя країни, народжене Майданом.

Тим паче, що в часи режиму Януковича бізнес його родини почував себе дуже добре.

Наприклад, родинні фірми вигравали тендера у вотчині Ахметова – залізниці.

Ось приклад, є фірми Амеліних – «Фріленд Україна» та ТОВ «Велью ессет менеджмент». Першу заснував чоловік Сотник особисто, другу – його сестра. У 2013 році вона була засновник і директор цієї фірми. Та що цікаво – залишається на цьому ж місці і нині. (Тут не скажеш: «Ми давно продали бізнес. Це не ми»)

frilend

vel_u1

Ці фірми, в свою чергу, заснували Торговий дім «Енергетичне машинобудування» та ТОВ «Автономні джерела струму». Ось скрін з бази.

vel_u2

В часи Януковича, кожне з цих підприємств отримало державні підряди більше ніж на 100 млн. грн.

zakupky

Чужі, у 2013 році, на залізниці не ходили. Ось наприклад, як про цих переможців залізничних тендерів писав сайт «Наші гроші». «Ми називаємо цю групу «Янукович&Ко», маючи на увазі вкрай темні відносини в середовищі донецьких бізнесменів (в таблиці нижче про кожну з цих компаній – «Перша паливна компанія», «Левада-палас», «Автономні джерела струму», «Євроінвестстрой», «Енергетичне Машинобудування», «Консалтінг кепітал», «Ремдизель груп»)».

Тож можливо Сотник виступає проти 4057 через боязнь, що активи, які були оформлені на ці фірми, будуть конфісковані, як активи Януковича? (Тут можна заспокоїти таких як Сотник: 4057 має на увазі конфіскацію лише арештованих коштів, активи у вигляді нерухомості та виробничих потужностей під конфіскацію згідно норм цього законопроекту не підпадають).

Також з відкритих джерел вдалося дізнатися, що так само вище згадані фірми «Велью» та «Фріленд» у 2013 році стали власником ПАТ «Завод гірничорятувальної техніки «Горизонт» в Луганську. А опозиційний нардеп Юрій Гримчак у 2012 році писав, як державний концерн «Укроборонпром» втратив у Донецьку цілий комплекс ДП «Дослідне-конструкторське бюро «ПРОМІНЬ». Гримчак вказував, що права власності через цілий ланцюжок фірм перейшли до «Донецьк Сіті Істейт» (засновник, знову ж таки, Катерина Амеліна).

В даному випадку Сотник не боялась би конфіскації, адже це активи на окупованій території. Пишу про них, лише для того, щоб показати, що бізнес родини Амеліна в 2013 році, не міг мати місце без тісного зрощення з мафією Януковича. Тим паче якщо йдеться про донбаські активи!!!

Однак, щось у них лишилося і на території, що під контролем України. Наприклад, одна компанія родини Амеліна ТОВ «Лорето груп» (засновник та директор Катерина Амеліна), згідно інформації з єдиного реєстру судових рішень, у 2012 році придбала нерухоме майно: будинок (Інв № 001, 002, що розташований за адресою: м. Запоріжжя, пр-т Леніна, 158. Вартість нерухомого майна відповідно до даного договору складає 32 000 000 грн.

Це величезний скляний бізнес-центр в серці Запоріжжя.

center

Тож зрозуміло, чому Сотник так стурбована конфіскацією активів Януковича у третіх осіб. Також очевидним стає відверте небажання сприймати аргументи стосовно того, що на Заході це розповсюджена практика і Європейський суд не вважає, що це є порушенням прав людини.

Зрозуміло, чому на Сотник не впливали аргументи, що активи, легальність походження яких можна довести, не потрапляють під конфіскацією. Адже декларація Сотник-Амеліна досить скромна. Не має мільйонів в акціях чи на рахунках.

На цьому фоні є цікавими звіти підприємств родини Амеліна.

Через підприємства родини Амеліна зараз проходить по 2 млрд. грн.

Ось наприклад звіт про сукупний дохід вище згаданого ТОВ «Велью ессет менеджмент» за 2015 рік, тут показані доходи більше ніж на 2 млрд. грн., та витрати на більше ніж 2 млрд. грн.

fin1

fin2

fin3

Зате податки підприємства родини Амеліна платять мінімальні.

До речі, коли Сотник виступала проти 4057, вона заявила: «Через цей закон будуть стягнуті кошти, вони, можливо, потраплять в бюджет. Звичайно, громадяни цих коштів не побачать. Як було роздеребанено бюджет раніше, так він буде роздеребанений і зараз».

Виявилося, це вона сказала щиро, така позиція її родифни: «Навіщо платити податки в бюджет, все одно їх вкрадуть».

Хоча це святий обов’язок державного діяча наповнювати бюджет, блокування надходження коштів аналогічне крадіжці.