Щоб усунути мафію від влади - 

треба конфіскувати її гроші

МАФІЯ – СМЕРТНА

ГПУ проти облгазів: чи вдасться зупинити грабунок Фірташа і покарати міністрів, що з ним в змові?

Уявіть, ви такий тюхтій, що якийсь нахаба забрав у вас автомобіль, на ньому “таксує”, заробляє гроші, не жаліючи машину. У вас втрачається терпець – ви вимагаєте платити оренду. А він вам: “З пасажирів беріть оренду”. Ви пишете заяву в поліцію, що вас обікрали (а як вище описану ситуацію назвати інакше), там звертаються в суд, щоб вилучити автомобіль і повернути вам. Аж тут вас починають публічно цькувати…

А тепер уявіть в аналогічну ситуацію: як власник авто зараз є держава – власник газорозподільних мереж. Облгази Фірташа не платять державі за оренду мереж, експлуатують їх, частково виводять з державної власності. А всіх, хто з цим не погоджуються, цькують засоби масової інформації.

Зараз відбувається цькування ГПУ, яке розслідує кримінальну справу щодо неплатежів у бюджет і у випадку доведення злочину в суді облгази Фірташа може чекати справедлива конфіскація.

Позиція захисту Фірташа цинічна і нахабна, як і його попередні газові схеми. Він намагається перекласти плату за оренду газорозподільних мереж на населення. Найгірше, що в змові з ним кілька урядовців – віце-премєр Володимир Кістіон, міністр енергетики Ігор Насалик, міністр економіки Степан Кубів, що взялися легалізувати такий варіант. А впливові ЗМІ стали рупором Фірташа і цькують Генпрокуратуру.

При чому я маю на увазі не Інтер, уявіть – “Дзеркало тижня”, яке перше почало розслідування злочинної схеми “Росукренерго” в далекому 2006, опублікувало статтю “Генпрокуратура проти облгазів: хто заплатить за оренду, якої за законом немає?“, якій місце хіба що на сайті “Газтека” Фірташа.

А все тому, що 23 березня 2018 р. Генеральна прокуратура України звернулась до Господарського суду м. Києва з позовами в інтересах держави в особі Фонду державного майна до Міністерства енергетики та вугільної промисловості та приватних облгазів, а саме: ПАТ “Полтавагаз”, ПАТ “Волиньгаз”, ПАТ “Харківгаз”, ПАТ “Рівнегаз” і ПАТ “Львівгаз”.

Ключовим у зазначених позовах є захист порушених майнових прав держави, адже приватні облгази, основним власником яких є вітчизняний олігарх Д. Фірташ, понад 20 років безкоштовно використовують газорозподільних систем та їх складові, власником яких є держава.

Весь цей час держава, як повноцінний власник, нічого не отримувала від облгазів за використання цього майна, оскільки відповідними договорами не передбачено було внесення будь-якої плати до державного бюджету.

В серпні 2012 року Уряд Азарова постановою N770 прийняв рішення взагалі передати в повне безоплатне користування облгазів зазначені майно.

Це продовжувалось би ще довго, якби не Майдан. Післямайданівська Верховна Рада України весною 2015 року прийняла новий Закон “Про ринок природного газу”, стаття 37 якого прямо заборонила приватним облгазам використовувати державні газорозподільні системи на праві господарського відання, тобто безоплатно. Оскільки зазначений Закон набирав чинності з 1 жовтня 2015 року, фактично саме з цієї дати повинно було бути припинено безоплатне використання державного майна і за це мав відповідати Кабінет Міністрів України.

Однак, розроблений НАК “Нафтогаз України проект постанови про перехід на платне використання державних газорозподільних систем починаючи з листопада 2015 року успішно блокувалася корумпованими чиновниками міністерств та НКРЕКП, а потім і у Кабінеті Міністрів України. Тільки завдяки тиску ряду народних депутатів України, насамперед Антона Геращенка, Кабінет Міністрів України аж 21 лютого 2017 року спромігся прийняти постанову N95 “Про забезпечення ефективного використання газорозподільних систем або їх складових”. Але при цьому, з подачі незрозуміло навіщо створеної у Секретаріаті Кабміну робочої групи, керівником якою був Кістіон, явно в інтересах приватних облгазів, замість сторони договору, якою передбачалося визначити НАК “Нафтогаз України” (як державну компанію), було визначено Міненерговугілля.

Відтоді Уряд в цій темі почав працювати не в інтересах держави, а в інтересах Фірташа.

Зокрема, робоча група знизила відсоток відрахувань за користування державним майном (з 15 до 10% відносно його залишкової вартості). А ця залишкова вартість державних газорозподільних систем складає понад 4,7 млрд. гривень! Також стало зрозуміло, що НАК “Нафтогаз України” посунули сторону, щоб унеможливити ревізію газорозподільних систем, що багато років були не доступні до контролю з боку держави. За ці роки, особливо у період з 2011 по 2012 рік, кількість об’єктів, що перебувають на балансі облгазів, насамперед групи Д. Фірташа, зменшилася на десятки тисяч одиниць.

І найголовніше “зло”, яке вчинили урядовці. Згідно постанови КМУ N95 були чітко вказані терміни – Міненергетики повинен був укласти відповідні договори з приватними облгазами, щодо плати оренди, які “набиратимуть чинності з 1 травня 2017 року”. Тобто плата за оренду газорозподільних мереж повинна була піти в бюджет ще в травні минулого року, а це майже 1 млн. 300 тисяч грн. в день.

Однак, щоб Фірташу та іншим власникам облгазів не платити, Міністр Міненерговугілля Ігор Насалик уклав замість нової угоди, так звану додаткову угоду N1 до старих договорів господарського відання, таким чином “цементуючі” існуючі договірні відносини з облгазами. Плюс в цій додатковій угоді зафіксовано – увага!!! – що “віддрахування облгазами до державного бюджету будуть здійснюватися лише у разі, якщо НКРЕКП включить такі відрахування до тарифу на послуги розподілу природного газу”.

Тобто, Насалик з Фірташем, домовилися перекласти плату за оренду на населення. Обдурити всіх!

Адже підняти ціну на газ для населення на суму, яку повинен платити Фірташ та інші власники приватних облгазів за використання державного майна, можна лише уявити який справедливий резонанс та обурення це викличе в суспільстві.

Тому проблема зараз заведена в глухий кут – ніхто ні за що не платить, ніхто ні за що не відповідає. І розрубати цей вузол може лише органи слідства.

По-суті, це вже навіть не злочин Фірташа, а міністра Ігоря Насалика, та інших вище перерахованих урядовців.

Будемо сподіватися, що Генеральна прокуратура України розбереться в цих діях чи то бездіяльності Кістіона, Насалика, Кубіва. Адже кримінальне провадження за N42017000000000445, зареєстроване нею ще на початку 2017 року, стосується статей 364 і 367 Кримінального кодексу України, тобто тих кримінальних правопорушень, які стосуються посадових осіб органів державної влади.

Також Генеральна прокуратура України змушена ставити питання про визнання недійсними договорів господарського відання на використання газорозподільних систем, укладених ще за часів Азарова. Слід зауважити, що і наказ про затвердження форми таких договорів Насалик скасовувати явно не поспішає, хоч відповідні положення постанови Кабінету Міністрів N770, на підставі якої вони були укладені, скасовано ще у вересні 2015 року.

Варто порахувати збитки, заподіяні державі, а вірніше державному бюджету. Судіть самі: починаючи з 1 жовтня 2015 року кожен день державний бюджет мав би отримувати 1 млн. 233 тис. гривень в якості відрахувань за користування майном державних газорозподільних систем та їх складових. Реальна сума збитків держави лише по цих п’яти облгазах може сягати декількох млрд. гривень!

На завершення хочеться подякувати Генеральній прокуратурі України: шановні колеги, ви все робите правильно. Адже вже держава має правильно розпорядитися належним їй майном, можливо утворивши для цього державного оператора газорозподільних систем. До речі, такі пропозиції вже надходили від ряду народних депутатів України і навіть у Верховній Раді України зареєстровано відповідний законопроект за N6314.

Хочеться також почути відповідь, чому Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Кубів С.І., за моєю інформацією, без отримання відповідних повноважень Кабінету Міністрів України в кінці вересня 2017 року відкликав з Верховної Ради України урядовий законопроект N6716 “Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей управління об’єктами державної власності”, який визначав механізм передачі в оренду і концесію державних газорозподільних систем та їх складових. Більше того, Мінекономрозвитку не збирається його доопрацьовувати і вносити повторно. Знов приватне замовлення, від того ж таки Фірташа?

Спецконфіскація

Полювання на відьом чи конфіскація злочинного багатства

З приводу «незаконного збагачення» - пишноназвана стаття КК, яку скасував Конституційний суд, від народження була дохляком. Я це говорю, як ...
читати далі

В Італії ініціатора «спецконфіскації» вбили, але закон прийняли. Не хотілось би так, але навпаки теж погано

Працюю зараз над дипломом: «Повернення втрат від корупції поза кримінальним переслідуванням особи». Це та сама «спецконфіскація активів Януковича» або «речова ...
читати далі

Шампунь від бліх для американських кураторів Ситника

Американські куратори, струсіть нарешті з себе бліх, яких в свій час на вас підсадив Льовочкін. Це зрештою не гігієнічно і ...
читати далі

ГПУ зобов’язало СБУ розслідувати шпіонаж на користь Януковича серед НАБУшників та «активістів»

В усьому цивілізованому світі антикорупційні структури займаються конфіскацією коштів в державний бюджет, тільки у нас абсурдна ситуація - НАБУ працює ...
читати далі

Портнов іменем України буде вирішувати чи законно конфіскували активи Януковича

13 грудня об 11 годині адвокати Януковича в Касаційному суді Верховного суду (вул. Різницька, 13\15) будуть пробувати оскаржувати конфіскацію 1,5 млрд ...
читати далі
Оборона

Явка з повинною: від схем в «Укроборонпромі» мені перепала філіжанка кави

Якось на початку березня 2017 року пила каву з Ситником в НАБУ. Принесла йому заяву про злочин Гриценка. Про відчуження ...
читати далі

Склад боєприпасів у сєпарів виглядає «пристойніше» ніж наші

Звернулася до оборонного комітету ВР щоб організувати інспекцію робіт з будівництва складів боєприпасів. Минулий рік на це було виділено 600 ...
читати далі

Рада сьогодні прийняла законопроект 6109

Рада сьогодні прийняла законопроект 6109 про рівноправ’я жінок і чоловіків військовослужбовців. Ура! Насправді нічого нового у цьому законі не має ...
читати далі

На армійському харчуванні я покращила фігуру :)

Зараз у фейсбуці «срач» з приводу моєї боротьби проти мафії, яка багато років харчувала армію. Мафія організувалася в 2006 році ...
читати далі

Брехня проти мене, яку найбільше хочеться заперечити

Думала писати/не писати, вирішила написати. Моя присяга викликала у фейсбуці хвилю паплюження. Мені пригадали ВСЕ. Цікаво, що це «все» виключно ...
читати далі
Особисте

Як так ФБР не побачило 7,5 млрд. доларів Януковича, які він відмивав через США?

«Ми не змогли повернути жодного долара Україні», - нещодавно заявила екс-агент ФБР Кєрен Гринуей, що останні роки спеціалізувалася на розшуку ...
читати далі

Закінчила малювати на вихідні подарунок мамі на День народження

Закінчила малювати на вихідні подарунок мамі на День народження. Це вона з онуком в Криму. Оксамитовий сезон. Бухта Веселого. Йшли ...
читати далі

За минулий святковий місяць подала три законопроекти, склала держіспит, написала диплом

За минулий святковий місяць подала три законопроекти в сфері енергетики на виконання Угоди про асоціацію з ЄС та на захист ...
читати далі

Чекала новорічних свят, бо давно не малювала

Чекала новорічних свят, бо давно не малювала. І тут, нарешті, дозволила собі написала відразу кілька робіт. Ця називається "Принцеса". Намальована ...
читати далі

Зробили різдвяну марципанову хатку

Зробили різдвяну марципанову хатку. Крива, коса, але то справа не проста. Години три морочились. Зате навіть собача будка є ...
читати далі
Корупція

Про пологи на люстрі та рух по квадрату

Я не жартую, коли кажу, що якась потвора може отримати в Україні патент на корисну модель – «спосіб народження дітей» ...
читати далі

Вдалося добитися звільнення «Нелі без мила» з «Укргазвидобування»

Минулий рік почали масово з’являтися новини про факти завищення ціни на тендерах «Укргазвидобування». Коли я дізналася, хто там очолив тендерний ...
читати далі

Луценко – це круто, засудити екс-президента та повернути активи!

Вітаю Юрія Віталійовича! Знаєте, інколи я спостерігала у нинішнього генпрокурора цікаву рису, мало кому зрозумілу - йому хотілося відчути себе ...
читати далі

Готова виступити свідком в суді над Насіровим

Як ініціатор кримінального переслідування екс-керівника ДФС Романа Насірова, я глибоко стурбована перебігом судового слухання його справи. При чому, я говорю ...
читати далі

Челядь Курченка написала нам новий закон про адвокатуру

Мені стало відомо, що автором нового закону про адвокатуру (№9055), що нині нав’язується більшості, є права рука младоолігарха Курченка - ...
читати далі

 

Захистила диплом за спеціальністю фінансове право на тему, яку я жартома називаю: «Сім-сім відкрийся» (Чому? Про це можна здогадатися після прочитання) читати далі…

 

ЗВІТИ ПРО РОБОТУ

 

Перемоги 2017

 

Перемоги 2016

 

Перемоги 2015