Хто не годує свою армію, годує Юру Єнакіївського

0
51

Останній рік найбільше скандалів з харчуванням армійців було пов’язано з послугами ТОВ “Геус-груп”, що надає послуги харчування для Міноборони. Власники цього бізнесу вже давно повинні відповісти перед законом. Про яку якість продукції взагалі можна говорити, якщо ці шахраї навіть податки в бюджет не платять!

Я щойно закінчила з цього приводу власне розслідування та направила в ДФС заяву про злочин та очікую на реакцію. Адже мова йде про найбільшого харчувальника армії в країні, у станіі війни, який забезпечує послугами харчування більше 6о тисяч військовослужбовців.

Так от, в 2015 рік ця фірма отримала замовлення від Міноборони на суму близько 1 млрд.грн. плюс 200 млн. ПДВ.

Однак, незважаючи на найбільші обороти та найгіршу якість продуктів та найкуціший асортимент (тобто найнижчу собівартість послуг), “Геус” показав найгірші фінансові результати своєї діяльності з усіх харчувальників армії.

Отже, за результатами 2015 року ТОВ “Геус-груп” показав 175.9 млн. грн. податкових зобов”язань з ПДВ, і разом з тим податковий кредит – 178 млн.! А ПДВ в бюджет платиться з розрахунку: податкові зобовязання мінус податковий кредит.

Отже, в бюджет нічого не потрапило. Так сталося, тому що частину “податкового кредиту” “Геус” – “намалював”.

Тобто, мова йде про ухилення від сплати ПДВ. При чому на чималу суму.

Я проаналізувала, що “Геус-груп” скоріше за все отримувало фіктивний податковий кредит від ТОВ “АДМЕТ-ГРУП, ТОВ “ТРАФ АЛЬЯНС”, ТОВ “КОПТОС”, ТОВ “СТАР ТРЕЙДІНГ ЛТД”, ТОВ “ПОРОДАГАЗ”. Зазначені компанії мають стан платника податків N7 (у ЄДР внесено запис про відсутність підтвердження відомостей) та N28 (триває процедура припинення\направлення заперечення органу ДПС). Загалом від компаній, що внесені ДФС в перелік, так званих, “ризикованих суб’єктів господарювання”, ТОВ “ГЕУС-ГРУП” отримало майже 26 млн. грн. податкового кредиту.

91

Тобто, мова йде про ухилення від сплати ПДВ в розмірі близько двадцяти мільйонів, а також через ці підприємства виводилися в готівку кошти – більше 100 млн.

Частина з цих компаній вже фігурували в кримінальних справах. Так, у жовтні 2014 прокуратура Маневицького району розпочала кримінальне провадження щодо службових осіб ТОВ “АДМЕТ-ГРУП”, які, зловживаючи службовим становищем, вчинили привласнення та розтрату бюджетних коштів, виділених на харчування школярів, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Через зловживання службовців, учні недоотримали продуктів харчування орієнтовно на 309 тис. грн.

Додам, що ТОВ “ГЕУС-ГРУП” є клоном ТОВ “АДМЕТ-ГРУП”, ці фірми мають один фактичний офіс, один телефон 067- 445-62-95, одного менеджера – Аркадія Генкіна.

“Донецьке” ТОВ “ТРАФ АЛЬЯНС”, яке надало ГЕУСу податковий кредит в розмірі майже 13 млн. грн., було зареєстровано з метою подальшого продажу у серпні 2014 року. У вересні того ж року, воно було успішно продане.

А через рік, а саме з 29.12.2015 року почався процес припинення вказаної юридичної особи. Підприємство проіснувало всього 1 рік, і за цей короткий час провело господарські операції з ГЕУСом на суму близько 70 млн. грн. Та до того ж, має юридичну адресу у Донецькій області – місто Краматорськ, вул. Двірцева, 10, хоча, як платник податків, стоїть на обліку у Шевченкiвському районі ГУ ДФС У м.Києвi.

ТОВ “СТАР ТРЕЙДІНГ ЛТД” – типове фіктивне підприємство створене з метою мінімізації податків. Його адреса зазначена у м. Ірпінь Київської області, по вул. Дзержинського, 2-А, немає жодного офісного приміщення, пов’язаного з цим підприємством. Там знаходиться ресторан “Камелот”. Жодна особа, яка перебувала у цьому будинку ніколи не чула, щоб тут знаходився офіс ТОВ “СТАР ТРЕЙДІНГ ЛТД”.

92

Щодо ТОВ “КОПТОС” – ситуація аналогічна. З інформації ЄДР, місцезнаходження цієї юридичної особи – Київська обл., м. Вишневе, вул. Київська, 12. Але за вказаною адресою знаходяться магазини з продажу автозапчастин та котлів, але відсутні будь-які згадки щодо КОПТОСа.

93

Крім того, прослідковуються, що фірми, які надають “Геусу” фіктивні податкові кредити створені самим “Геусом”.

Зокрема, можна прослідкувати, що Бутенко Ганна Вікторівна, яка є офіційно власником ТОВ “Транс логістик центр”, була засновником ТОВ “ТРАФ АЛЬЯНС” в 2014 та ТОВ “Адмет-груп” в 2013 році. Всі ці три фірми допомагали “Геус-груп” ухилятися від сплати податків. А позаяк “Геус-груп”, клон “Адмет-груп”, це все єдине угрупування.

Надзвичайно важливою є оперативна реакція ДФС на це повідомлення про злочин.

Адже не сплачені в бюджет кошти, виводяться в готівку і йдуть на корупцію. І таким чином надзвичайно важко зламати систему неякісного харчування в армії.

Зараз очікується в Мінобороні тендер закупівлі послуг харчування. “Старі” харчувальники, що не платять податки можуть запропонувати нищу ціну, ніж “новенькі”, що порахують всі витрати. Таким чином, знову переможуть шахраї? А ми знову будемо безрезультатно апелювати до совісті негідників, і виловлювати смердючі консерви на фронті?

Знов таки, якщо старі шахраї виграють з нижчою ціною, це означає, що “заробляти своє” вони будуть ще більше, заощаджуючи на якості.

Щоб отримати найкращого харчувальника по якості і ціні, всі учасники тендера повинні бути в однакових умовах.

Податки повинні платити всі. Вимагаю, щоб на прикладі “Геус-груп” податкова продемонструвала, цю просту істину всім учасникам ринку.

І якомога швидше, щоб ми провели чесний тендер. Бо ця монополія Юри Єнакіївського вже в печінках сидить. В першу чергу армійців, на печінки яких в першу чергу і припадає удар від неякісних продуктів.

Справа в тому, що 2006 році міністр оборони Анатолій Гриценко реформував систему харчування армії -з тих пір послуги харчування для Міноборони почали надавати приватні фірми. Це поширена світова практика, однак позаяк Гриценко впроваджував її в часи прем’єрства Януковича, вона була вибудована в інтересах бізнесу Юрія Іванющенка (Юрія Єнаківського). Для його структур були створені всі умови і цього спадку ми не можемо позбавитися до сих пір. У трьох з чотирьох структур, які годують армію сьогодні, прослідковуються зв’язок з бізнес-павутинням Іванющенка.

Мені, наприклад, відомо, що Аврамов -менеджер Іванющенка і зараз “пасе”, згадуваного вище найбільшого харчувальника армії ТОВ “Геус-груп”.

Позбутися цього спадку дуже важко -кожна фірма годує десятки тисяч військовослужбовців, при чому одночасно, як на мирній території так і в зоні АТО, тому Міноборони не легко знайти бажаючих на заміну. Тобто, одна з причин не появи нових харчувальників -великий об’єм робіт.

Скоро буде проводитися перший тендер, при чому, уявіть, перший не після Майдану, а з 2006 року. До цього договори підписувалися за наслідками переговорів. Бо така ситуація лобіювалася “Геус-груп” та його попередниками.

Нажаль і зараз “Геус” продовжує “засівати” корупційні гроші і добиватися завдяки ним результатів.

Тому зараз надзвичайно потрібно, щоб ДФС спрацював, виконав свої прямі обовязки. Повернув в бюджет несплачені податки та покарав злочинців.

Все насправді дуже повязано. Спрацює ДФС, легше стане зламати монополію в системі армійського харчування.

Не спрацює, тоді боюся, що і після прозорого електронного тендера нам доведеться годувати разом з армією Юру Єнакіївського. При чому армію погано, Юру добре.