Луценко – це круто, засудити екс-президента та повернути активи!

0
95

Вітаю Юрія Віталійовича! Знаєте, інколи я спостерігала у нинішнього генпрокурора цікаву рису, мало кому зрозумілу – йому хотілося відчути себе героєм. Думаю зараз мить його потаємної мрії. І хоча в історію України він не ввійде, хай не мріє, бо у нас традиційно все чим можна пишатися очорнюється, але в світові списки він уже ввійшов, як генпрокурор, який засудив екс-президента та повернув втрат від його корупції (не знаю яка буде остаточна сума) близько двох мільярдів доларів.

Це я стверджую авторитетно, бо пишу зараз дипломну, щодо повернення активів, вивчаю закордонну практику і зразу скажу, подібних випадків не те що небагато в світі, а майже не має. Зазвичай країни після падіння режимів залишаються біля розбитого корита, не можуть повернути жодної копійки втрат від корупції, натомість отримують реванш. Отож кожен, хто буде досліджувати успішну світову практику повернення активів диктаторів, втрат від корупції здійсненої високопосадовцями, будуть натикатися на прізвище нинішнього українського генпрокурора. Ще раз вітаю Юрія Луценка!

А ще мені приємно, що я також можу до цієї Перемоги внутрішньо «примазатися» і теж на мить відчути себе героєм. Бо я в цьому Юрія Віталійовича розумію, в дитинстві всі бажали стати хто ким, моделями чи олігархами, а я …героєм. (Ви не думайте, що це якесь самомилування, це не бажання слави чи почестей, це бажання на мить відчути, що ти в цьому житті не просто так, ти щось досягла для суспільства для держави… я це маю на увазі). Звичайно, конкретно до вироку суду я далека, але внутрішній голос мені зараз співає, бачиш не дарма в «Міжгір’я» лазила одна-однісінька, на бориспільській трасі приготувалася вмерти, за «спецконфіскацію» постраждала очорненням репутації. Одним словом сьогодні у мене теж свято.

Взагалі для України вирок Януковичу – це знакова та доленосна подія, яку суспільство, що зараз загрузло в запереченні, критиканстві та зрадофільстві просто не може оцінити. Вирок Януковичу має не менше значення ніж Майдан. Це означає, що Україна вийшла на новий рівень і повернення не буде. Вирок Януковичу дуже важливий для сприйняття України світом. Вирок Януковичу дуже важливий для загальносвітової правової практики боротьби з диктатурами та корупцією, як «спецконфіскація» 1,5 млрд. доларів шалений світовий успіх в сфері повернення активів, втрат від корупції.

І це не лише моя думка, наприклад, на початку осені майже не поміченою пройшла новина, якою можна пишатися, що розслідування українського Держфінмоніторингу, який заблокував так званих 1,5 млрд «активів Януковича», що були конфісковані в 2017 році, визнане найкращим у світі.

Це сталося на 25-тому Пленарне засідання Егмонтської Групи підрозділів фінансової розвідки. Традиційно в ході Пленарного засідання підведено підсумки конкурсу «Найкраща справа Егмонтської Групи» (BECA), як виняткової справи, що демонструє багатосторонню співпрацю у справі про корупцію, яка призвела до успішного повернення активів. За результатами ретельного відбору справ, що передував Пленарному засіданню, серед учасників фіналістом вперше стала Україна.

Тобто таких президентів у світі не багато. Нам є чим пишатися. А чим можна пишатися, тим треба пишатися, бо перемоги це стимул здобувати нові вершини!