На Антикорупційному форумі жерли цукерки Портнова

0
80

Мене питають чому я не була на Антикорупційному форумі. Тому що якщо це – антикорупція, то навіщо тоді корупція? Адже спонсором антикорупційного форуму став рейдер Ігор Бойко, партнер Андрія Портнова. Вони разом в часи Януковича “рейдернули” фабрику “Житомирські ласощі”.

А тепер, краденими цукерками рейдери годували антикорупціонерів на Антикорупційному Форумі.

Цю історію рейдерства “Житомирських ласощів” я писала в 2011 році на сайті “Лівий берег“. І, до речі, після цієї публікації тоді всесильний соратник Януковича – Портнов намагався закрити сайт та порушити кримінальну справу проти шеф-редактора.

74

Історія “Житомирських ласощів” мною була озвучена в циклі публікацій, які були присвячені сплеску рейдерства бізнесу західних інвесторів. Цей цикл був названий – “Обездолені” через популярний в той час анекдот про те, як Янукович виступає на засіданні уряду. “Нам потрібно активніше працювати з обездоленими”, -говорить Янукович. Його перепитує Азаров: “Уважаемый наш лидер, я только учу “мову”, поэтому объясните, кто такие эти “обездолэни”. – “Це ті, хто ще не віддав нам “долю”!”.

Про таку “роботу з обездоленими” в 2011 році вийшла публікація на брюссельському інформаційному ресурсі EUobserver, цитую: “Британські й американські компанії представили вищим посадовим особам ЄС перелік з приблизно 50 випадків “корпоративного рейдерства” в період правління Януковича- практики, коли фірми, які мають зв’язки у владі, захоплювали компанії із західним капіталом”.

Тоді я подзвонила в американське посольство і попросила дати мій телефон, тим американцям чий бізнес “рейдернули” в Україні. І тоді зі мною зв’язалися представники американського власника “Житомирських ласощів” пана Лещинського. Вони мені поскаржилися на те, що Ігор Бойко анулював всі акції американського інвестора, а новими власниками став Бойко та офшорні компанії. Я почала розбиратися в темі. Факти засвідчили, що режисером рейдерського дійства був особисто Портнов. Однак вже тоді він вміло прикрився в інформаційному просторі брехливою кампанією стосовно “Ласощів”, в якій повісив явне рейдерства на… опозицію. І це в часи повного панування “янучар”!!! А ті ЗМІ, що писали правду він просто знищував (історія “Лівого берега”)

Нині, буквально напередодні – 23 грудня 2015 Вищий адміністративний суд остаточно підтвердив незаконність ліквідації ЗАТ “Житомирські ласощі” і відновив права власності 400 акціонерів Товариства та іноземного інвестора. Однак Бойко-Портнов підприємство не віддають. Їх підримує Антикорупційний форум. А вони в свою чергу годують цукерками “антикорупціонерів”.

І найсумніше, що “антикорупціонери” свідомі, що це не лише цукерки нікому не відомого Ігоря Бойка, а це також цукерки Портнова, який організовував для Бойка захоплення підприємства.

Повторю аргументи, які я писала в 2011 році. Коли ЗАТ “Житомирські ласощі” “утікали” від американських власників в неправове поле, в.о. керівника цього підприємства став такий собі Олексій Темненко. Більше того, Темненко “засвітився” при виконанні інших пунктів плану захоплення фабрики. Наприклад, до суду були подані позови про скасування акцій іноземного інвестора від двох дрібних акціонерів. І хоча ці акціонери постійно зареєстровані і проживали у Житомирі і не були родичами, чомусь позов від них надійшов з однієї київської адреси – помешкання Олексія Темненка.

Від Темненка я потягнула ниточку далі. Вона мене привела до його близького бізнес-партнера – Івана Гранцева. Вони разом співзасновники багатьох підприємств. Також цей же Гранцев протягом довгих років працював партнером в юркомпанії Андрія Портнова – “Портнов і партнери”, яка потім була перейменована в ТОВ “Юридична компанія “Корпоративні технології”. В часи Януковича Гранцев був призначений в Міноборони, де в інтересах Портнова дерибанив землі військових містечок.

Також в судових процесах інтереси нового власника захищали адвокати Андрій Мартиненко і Тетяна Макогін – юристи тих самих “Корпоративних технологій”. Варто відзначити, що рейдери без зусиль отримали цілий пакет судових рішень, які дозволили їм взяти контроль над солодким бізнесом. За це суддю Богунського районного суду міста Житомира Анатолія Шелепу в часи Януковча Портнов “призначив” головою суду.

В ті часи всіх, хто ставав йому на перешкоді, Портнов просто грубо знищував. Тут можна згадати “маски-шоу” в редакції “Лівого берега” та погрози Соні Кошкіній. В постмайданівській Україні Портнов захищає свої “рейдерські” інтереси новими інструментами. Він купив антикорупціонерів за “банку варенья і ящик печенья”, адже цукерки “Житомирських ласощів” активно “розгрібалися” учасниками Антикорупційного форуму, а сам Ігор Бойко активно постив свої фото з Саакашвілі.

75

76

На фото рейдер Бойко з Саакашвілі та Сакварелідзе.

Я свідома, що у Саакашвілі є виправдання, він міг не знати про спільні справи Бойка та Портнова. Однак, інші члени президії Антикорупційного форуму, вихідці з журналістики, все знають. “Українська правда” могла б попередити Саакашвілі. Однак “Українська правда” свідомо зайняла сторону Бойка та Портнова. Це ще можна було би зрозуміти в часи Януковича, коли війна з Портновим навіть в інформаційному просторі була смертельною загрозою. А зараз танцювати під Портнова це що? Не інакше, як підлість та зрада.