Народження «Богдани»

0
106

Народження «Богдани»! Шкода лише, що у батьків «Богдани» не має навіть 5 хв. заслуженої слави.

Була на публічному представлені української САУ «Богдана». Повністю української – від ствола до шасі. Жодних аналогів в Радянському союзі! Перша колісна, а значить мобільна артилерійська самоходка! Перша «натівська» – грізний 155 калібр!

І хоча я знала багато про «Богдану» давно, ще з того часу, як вона була тільки ідеєю, але побачила її в колонні військової техніки, пишалася неймовірно.

Адже задумайтесь чого ми досягли: Україна пасе задніх у будь-якому виробництві, тим паче технічному, тим паче військовому. Тільки паразитуємо на спадку Радянського Союзу. А тут з нуля зробити таку машину, таж не забуваємо «артилерія – богиня війни», тим паче якщо вона самохідна, мобільна і далекобійна.

Звісно аналогів «Богдани» в світі багато, це наприклад, славнозвісна шведська «Арчер», яку називають найшвидшою гаубицею в світі, але у москалів такої не має. Вже додаткова приємність. Нам, як і москалям від Радянського Союзу дісталися всі САУ на гусеницях. І тут ми, а не вороги зробили крок вперед.

Звісно САУ на гусеницях – це добре. Прохідність висока. А от мобільність не дуже. А нашій гібридній війні – це дуже важливо. Тим паче у нас не Чечня, не гори, де прохідність на першому місці. Для арти зараз головне відстріляти і мобільно змінити позицію, «ответка» прилітає дуже швидко, бо засобів виявлення з тої сторони хоч греблю гати. Тому так у нас склалося, що ще у 14-тому році ми вистрілили всі далекобійні снаряди, а потім більше експлуатували реактивну артилерію («Град», «Ураган» адже вона на колесах та виїжджає на позицію вже заряджена). Разом з тим ефективність її під сумнівом, адже реактивна артилерія б’є по площам, і тільки ствольна – по цілям.

Тому нам ця «Богдана» дуже-дуже. Тому є чим пишатися, що в такий короткий строк український оборонпром народив таку «дівчинку».

Хоча прогнозую після такого справді великого успіху «отвєтка» з Кремля прилетить не забариться. У вигляді чорного піару, дискредитації «Богдани», натовпів «експертів-блогерів», «професійних волонтерів», які будуть оббріхувати «дівчинку». (Наприклад, уже з’явилися горе-експерти, які розпинають «Богдану» за те, що вона на шасі танка «Оплот». Хоча, де вони взяли гусениці танка, якщо «Богдана» на колесах? Але наші корисні Кремлю ідіоти все бачать).

Також впевнена хвилю дискредитації Кремль буде розганяти проти всіх, хто має відношення до виробництва «Богдани», її «батьків», для того щоб, якщо не заблокувати, то хоча би призупинити процес появи нової САУ в армії. Тому «батькам» доводиться мовчати про свої подвиги. Відповідно у творців «Богдани» не має навіть п’яти хвилин заслуженої слави.

Хоча їх слава це Україна, яка вистояла і вистроїть! Тому, теж не буду називати прізвища, а тільки подякую батькам дівчинки за «Богдану».