Петренко блокує розслідування проти Лавриновича та Лукаш

0
73

В 2013 році міністр юстиції Олександр Лавринович використовував дике бажання Януковича посадити Тимошенко, щоб в цій темі вкрасти трохи грошей з держбюджету. Зокрема, був укладений договір з юридичною фірмою «Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP» на 8,5 млн. грн., за юридичний супровід Мін’юсту у справі за скаргою Тимошенко у Європейському суді. Пікантність ситуації полягає в тому, що на момент проведення тендеру, жодної допомоги юрфірма вже надати не могла, адже судові дебати були закінчені й суд пішов у нарадчу кімнату. Тобто, мова йшла про звичайне корупційне виведення державних коштів на фіктивні послуги.

Після Майдану генпрокуратура порушила кримінальну справу. Однак, нинішній міністр юстиції Павло Петренко блокує службове розслідування в Мін’юсті, яке необхідне для обвинувачення.

При чому, на словах, посадові особи Мін’юсту, зокрема і Петренко, запевняють, що все гаразд – вони працюють. Однак вже більше року слідство не може отримати висновок Мін’юсту про збитки для Держави.
І це ще не все – подібна ситуація і зі справою Лукаш.Petrenko

В часи режиму Януковича, під головуванням Олени Лукаш, Мін’юст закупив у ТОВ “Європейська правова група” і фізичних осіб-підприємців наукові дослідження для адаптації українського законодавства відповідно до європейського, згідно зі ст.51 Угоди про співробітництво між ЄС та Україною.

У генпрокуратурі є висновки відомих вузів України (Університет Шевченка, Харківська Юридична академія, Одеський юридичний університет, Академія наук України та інші), які визнали закуплені Мін’юстом Лукаш роботи нікчемними. Вони є скачаними з інтернету рефератами студентів. Тож за скопійовані реферати Мін’юст Лукаш заплатив приватним фірмам не один мільйон.

Однак, Мін’юст Петренка відмовляється заявляти позов до винних осіб, діями яких заподіяні збитки Державі та намагається знайти будь-яке, здебільшого навіть безглузді та явно незаконні пояснення своєї позиції не втручання у цю справу. Як один із аргументів, Мін’юст (який формує правову політику України, здійснює представництво України в судах, забезпечує адаптацію законодавства України до законодавства ЄС) вказує, «відсутність» спеціалістів, які могли б дослідити рівень цих «наукових праць». Тож Мін’юст, начебто, не може встановити факт заподіяння збитків державі та прийняти рішення щодо заявлення позову до осіб, які шляхом обману заволоділи державними коштами.

Також треба зауважити, що лише через рік після Майдану, через тиск депутатів, зокрема мій, Петренко нарешті звільнив з керівної посади «Інформюсту» Леоніда Богданова, який був партнером Портнова по «реєстрам».

Також, після приходу до Мін’юсту, Петренко зробив своїм радником Іллю Марчевського. Це відомий аферист, який в інтересах Іванющенка, Злочевського, Ставицького, в часи режиму Януковича, «розпилив» кілька мільярдів державних коштів в темі утилізації шкідливих відходів. Причому вже достеменно відомо, що левова частина цих коштів була вкрадена через завищення об’ємів та концентрації небезпечних речовин у відходах. Замість того, щоб утилізувати відходи із часткою небезпечної речовини (гексахлорбензолу) у кількості 30-50%, він вивозив на спалення закордон майже ідеальний грунт, із мізерною часткою забруднення 1,4%. Адже чим менший вміст небезпечних речовин, тим дешевше його утилізувати закордоном.

У Петренка Марчевський виконував доволі пікантні доручення. Мені стало відомо, що всі призначення в Мін’юст відбувалися лише після особистої співбесіди з Марчевським в стінах міністерства.

Лише після скандалу піднятого мною, Марчевський перестав з’являтися в міністерстві.

І нарешті, у Петренка в Мін’юсті на керівних посадах працює цілий букет-юристів вихідців з юридичної фірми Арцінгер, зокрема, посаду заступника міністра – куратора виконавчої служби обіймає Сергій Шкляр, який до держпризначення був виконавчим директором фірми «Арцінгер».

Ця фірма вже після Майдану, використовуючи свої позиції в Мін’юсті, зокрема іншого заступника Петренка – Янчука (колишній адвокат Арцінгера) активно захищала «колишніх». Наприклад, коли Шкляр, ще був директором приватної юридичної фірми, вона підписала контракт з цілим переліком підприємств Клюєва в сфері альтернативної енергетики. Завдяки сприянню Мін’юсту їм вдалося відстрочити «обрізання» «зеленого тарифу» завищеного в порівнянні з Європою у 2-4 рази спеціально для підприємств Клюєва в часи Януковича.

В результаті сумісних дій Янчука та Шкляра та підтримки Петренка, тільки на зеленому тарифі вони дали можливість Клюєву додатково взяти з енергоринку 2 млрд. грн.

Також під керівництвом Шкляра «Арцінгер» підписав договір про надання послуг «Роснефті», у справі зняття арешту з палива Курченка.

Після цього Шкляр йде працювати в Мін’юст. Отож нинішнє блокування справ Лавриновича та Лукаш це ланки одного ланцюга. Петренко та його Мін’юст є одним зі стовпів мафії колишніх.