“Пісочний кримінал” Януковича зараз працює під дахом Сакварелідзе?

0
83

122

В цій країні тільки лінивий антикорупціонер не піарився на справі «діамантових прокурорів».

На цій темі півроку популізували себе Антикорупційний комітет ВР, антикорупційні ЗМІ та громадські організації, а особливо прокурори Касько та Сакварелідзе. Ця тема так інформаційно роздута, що суспільство вважає, що це єдиний вдалий приклад боротьби з корупцією в Україні, що знайшлися «герої», що кинули виклик системі…

Насправді ці «герої» – чемпіони цинізму? Бо результат цієї боротьби – не має нічого спільного з антикорупцією, це більше схоже на «кришування» кримінального бізнесу. Бо справа «діамантових прокурорів» – живе. Кримінальний видобуток піску з Десни ніхто не зупинив. Екологічне лихо Десни, мільйони готівки в кишенях «піщаних баронів», відкати посадовцям за «кришу»-все це триває. І попробуй, хтось пискнути про це, в арсеналі «кримінальників» ціла «антикорупційна платформа», яка зразу публічно навішає на тебе ярликів пособників корупціонерів.

А тепер поясню детально. Почну з очевидних речей, тому що в цій темі дуже багато маніпуляцій: виробництво паленої горілки, контрафактних цигарок або добування і продаж бурштину – це кримінальний бізнес. Тому що всім цим займатися без ліцензій заборонено законом. Висновок: це не бізнес, а суто кримінал. Це не підприємці, а організоване злочинне угрупування.

Все це може існувати лише у випадку зрощення з контролюючими та репресивними органами. Адже все вище перераховане, це не голка в стогу сіна, тут кримінальну діяльність не можна приховати. Іншими словами –кримінальний бізнес можливий лише під «дахом» правоохоронних органів.

До перерахованого вище списку кримінальних бізнесів я ще додам видобуток і продаж піску. Тому, організовувати видобуток легальний – дорого і марудно. Наші «бізнесмени» роблять інакше. Наприклад, в інтернеті можна прочитати статтю Тетяни Чорновол за 2011, як «кримінальний бізнес» знищів прекрасне місце відпочинку на березі Десни біля Пухівки. Там з’явилися гігантські кар’єри, пісочні дюни, вантажні машини, гори сміття, а на папері все це називалося чинно та шляхетно – «розчищення русла Десни». Відповідну ліценцію фірмі «Радекс», де в засновниках був …чоловік Тимошенко, в часи її прем’єрства видало Мінекології.

Проте розчищення русла не відбувалося – тупо видобувався пісок для продажу. При чому продавався він за готівку та без сплати будь-яких податків. Після перемоги Януковича таке «неподобство» не могло продовжуватися. Фірму Тимошенко розігнали БТРами…і на пісок «сіла» своя «донецька» фірма – «Будіндустріясервіс», звідки ниточки тягнуться до Новінського. Вона продовжила заробляти грубі гроші та перетворювати Десну в зону екологічного лиха.

pisok01

pisok02

Зверніть увагу на об’єми піску, що намивався з Десни. Це не «розчищення», це промисловий видобуток. Це фото літа 2014

Те, що фірми не розчищували Десну, а тупо продавали за готівку пісок, а це дуже великі дармові гроші, свідчать як об’єми дюн, які вони намивали з одного місця в річці. Так вид Десни з гуглу, видно, що вона вся в косах, а це означає, що ніяких розрахунків з розчищення русла не проводилося, видобуток піску відбувався хаотично, і в результаті мінялося русло і підтоплювалися цілі масиви.

pisok03

Зверніть увагу на мілини в течії Десни і сплюндрований кар’єрами луг. Це не розчищення це екологічне лихо

Іншими словами розчищення русла призвело до екологічного лиха, поки що в межах тієї ділянки. Проте це не той випадок – про який можна сказати, що це проблеми Пухівки більше нікого це не стосується. Насправді недалеко знаходиться водозбір для забезпечення водою Києва. А Десна річка норовлива. І якщо її безсистемно копати, невідомо, як вона себе поведе під час, якогось весняного паводка. Як мінімум, кияни, не можуть байдуже махати рукою на екологічну проблему, яку столиці копають кримінальники.

І це не єдина «гаряча точка». В часи Януковича таких кримінальних продавців піску на берегах річок навколо Києва розплодилося без міри.

Тут же недалеко від Пухівки в Погребах також почався масовий видобуток і продаж піску. А офіційно це цинічно називалося «покращення санітарно-екологічного стану водойми», «створення зон відпочинку благоустрій та озеленення». Це навіть вони написали на плакаті в селі.

pisok04

Проте факти свідчать про інше – вже три роки на краю села йде видобуток та продаж піску в промислових масштабах.

Ось, наприклад, фото «благоустрію» здійсненого за три роки.

pisok05

pisok06

pisok07

pisok08

Особливо цинічним на фоні паплюження зон відпочинку виглядає встановлення дешевого дитячого майданчика біля місця розвороту важкої техніки.

pisok09

В когось ще лишилися сумніви, що ми маємо справу з криміналом, який сажати треба за таке зло.

Натомість ми отримали «дешевий антикорупційний піар» та нову «антикорупційну» кришу для злочинців.

Адже незважаючи на те, що країні вже півроку заливають про героїчну боротьбу з прокурорським дахом злочинців – «діамантовими прокурорами», злочинний видобуток та продаж піску продовжується.

Самоскиди активно курсують і в Пухівці і в Погребах. Це видно на відео, зроблене кілька днів назад.

Отже справа «діамантових прокурорів» виявилася «фейком» (нині модне слово), або обманом. При чому цинічною маніпуляцією громадською думкою. Схоже, що вся «антикорупційна» буча в інформаційному просторі була потрібна лише для переросподілу потоків кримінальних коштів від продажу піску.

А тепер я процитую сайт «Наша гроші», коли той писав про перебіг справи «діамантових прокурорів».

«Слідчі звинуватили прокурорів Шапакіна і Корнійця у вимаганні $200 тис. у підприємців, що займалися гідронамивом піску під Києвом. Мова йде про представників ТОВ «Гідроекоресурс» і ТОВ «Чистий грунт». Ці компанії добували пісок в заплаві річки Десна на території водовідвідного каналу «Погребський старик» без будь-яких дозвільних документів. Роботи безпосередньо проводила фірма «Чистий грунт» за договором підряду, укладеного з «Гідроекоресурс» два роки тому. Остання продавала пісок підприємствам.

Весною Шевченківський суд Києва санкціонував обшук, під час якого були вилучені бухгалтерська документація, комп’ютерна техніка, печатки і штампи підприємств. У червні 2015 представник цих компаній отримав пропозицію закрити кримінальне провадження і повернути вилучене майно за допомогою знайомого – першого заступника голови слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна. Останній підключив до домовленостей Олександра Корнійця. Спільники домовились «зам’яти» справу за $200 тис. доларів.

26 червня посередник отримав від представника двох фірм першу частину суми в розмірі $50 тис. Через тиждень підприємці та прокурори зустрілися повторно для передачі наступного траншу в розмірі $100 тис. Після передачі грошей прокурорів затримали.

Затриманням прокурорів і обшуками займався заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе».

Тобто, впорядкуємо все про, що говорилося вище:

Перше, видобуток та продаж піску відбувався без дозволів. Тобто -кримінальний бізнес!

Друге, прокурори захотіли хабар за те, що б на це закрити очі, і загальмувати кримінальне розслідування.

Третє, їх взяли.

А тепер, увага, результат – кримінальний бізнес – цвіте і пахне.
Погодьтесь, це не той результат, який мусив бути, якщо ми маємо на увазі верховенства права, боротьбу з корупцією, руйнування старих корупційних схем та зрощення кримінальників з правоохоронцями.

Той результат, який ми си отримали свідчить про інше – лише про заміну «даху» для злочинців.

«Пісочники» сторгувалися з іншою «кришею» в генпрокуратурі? Чи взагалі перейшли на вищій рівень: тепер у них «антикорупційний дах» з представників прокуратури, громадськості, депутатів та ЗМІ.

І позаяк цю тему веде Сакварелідзе, я хочу його спитати – хто тепер «криша»?

А чи не було це від початку лише переросподалом потоків від нелегального видобутку піску?

Насправді, це навіть в голову не вкладається, як можна так цинічно розтрубити на всю країну про героїчну антикорупційну боротьбу, і не зупинити відверто кримінальний бізнес. І не боятися відповідальності.