Попереджую Гройсмана не стати співучасником справи «Трьох Камазів стодоларових банкнот» Фірташа

0
85

В Кабміні зараз підготовлений проект розпорядження «Про вжиття невідкладних заходів щодо відновлення виробництва мінеральних добрив». Цим проектом «хіміки» придумали зробити Уряд та підписанта Постанови Володимира Гройсмана співучасником одного з найбільш цинічних злочинів Фірташа «справи трьох Камазів стодоларових банкнот».

Суть її наступна: в часи Януковича компанія Фірташа – Газпрома «Укргазенерго» вирішила пограбувати державу: там вигадали, що «Нафтогаз» винен їм 5 млрд. кубометрів газу. Акцентую на слові «вигадали».

А позаяк керівництво «Нафтогазу» і «Укртрансгазу» в ті часи контролював той же Фірташ вони посприяли легалізації «вигадки» через суд.

Так державний Нафтогаз раптом, зі стелі, став винен Фірташу-Гаспрому три Камази стодоларових банкнот – на той момент така була вартість того газу.

Однак забрати газ Фірташ не встиг, почався Майдан, потім йому по рукам дав Коболєв з Нафтогазу. Суди, аж до найвищої інстанції винесли рішення на користь держави. «УРА!», – раділа я.

Та виявилося завчасно. Вчора прочитала у вищезгаданому проекті постанови Кабміну, що Уряд зобов’язує «Укртрансгаз» ЧАСТИНУ САМЕ ТОГО ФЕЙКОВОГО ОБ’ЄМУ ГАЗУ віддати ПАТ «АЗОТ», ПРаТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» та (звертаю особливу увагу!!!) ПАТ «Концерн Стірол», що знаходиться на окупованій території.

Цей ЗЛОЧИН загорнутий в проекті Постанови в обгортку: «на виконання судових рішень, що набули законної сили».

Справа в тому, що «Нафтогаз» оскаржив до кінця лише одну сюжетну лінію по цьому фейковому газу. А їх ціла купа. Адже після рішення суду в часи Януковича «Укргазенерго» частину вигаданого об’єму газу реалізував на папері далі – азотним підприємства. Цей газ «хіміки» не встигли витребувати тоді, то намагаються це зробити зараз – через куплені суди і через постанови Кабміну. Як завгодно аби урвати.

Отож Гройсман ледь не вляпався в дуже брудну справу.

Взагалі, це не єдина «дірка» проекту Постанови «Про вжиття невідкладних заходів щодо відновлення виробництва мінеральних добрив».

Якщо узагальнити, її можна назвати проект Постанови «Про сприяння уряду злочинних схемах Фірташа».

Це випливає, зокрема і з передумови її появи.

У нас дуже великі негаразди в царині забезпечення сільгосппідприємств мінеральними добривами. Сталося це тому, що наші «хімікі» – мега-аферисти на чолі з американським «в’язнем» Фірташем.

Їх «бізнес» раніше добре себе почував, тому що левова частина газу надходила на підприємства (а там газ це сировина з якої виробляються міндобрива) через облгази Фірташа по ціні газу для населення.

Так держава втрачала мільярди. Коли в Україна урівняла ціни на газ, хіміки стали тупо красти газ через систему «облгаззбутів» Фірташа (вони зараз винні Нафтогазу 28 млрд. грн.), або офіційно не платили за газ, Нафтогаз перекривав їм кран за борги і вони зупинялися.

Однак навіть на закритті Азотів Фірташ заробляв. Він реалізовував залишки на складах за завищеними цінами.

Сільгоспвиробники були змушені купувати, бо «хімікі» запровадили механізми захисту вітчизняного виробника, і квотування імпорту і антидемпінгові заходи. І довели ситуацію до катастрофи (не для Фірташа, а для фермерів). Уявіть: залишки добрив на складах «хіміки» розпродали, плюс додатково зібрали з ринку 2 млрд. грн. коштів авансів за добрива, яких в них немає. Тепер «хіміки» об’єдналися з кинутими сільгоспвиробниками і вимагають від Уряду вжити «невідкладних заходів, щодо відновлення виробництва мінеральних добрив».

А саме поновити забезпечення газом «хіміків» не лише без сплати поточної заборгованості, а ще й давати їм газ з відстрочкою платежу. Боюся, що за наявної практики це означає, що Нафтогаз ніколи не побачить своїх грошей (мільярдів).

Тобто Фірташ «кинув» сільгоспвиробників, а тепер ще й організував їх в армію, що б’ється за його корупційні інтереси. Виходить чим більше Фірташ ковтає, чим більше роззяває свого рота і тим більше знову проковтує.

Тому хочу попередити Володимира Гройсмана та Мінекономіки: те до чого Вас схиляють «хіміки», це всі брудні корупційні мега-злочини.

Зараз єдино можлива тимчасова міра в цій ситуації – відкрити кордон для дешевих іноземних добрив.