ПОРТНОВ РОБИТЬ МЕНІ ЗБРОЮ

0
240

У Зеленського подали правильний закон про незаконне збагачення, але одночасно це свідчення, що Данилюк, Рябошапка та Богдан брали гроші Януковича за блокування спецконфіскації його корупційних активів.

Пояснюю – новий закон про незаконне збагачення базується на принципі переслідування злочинних доходів, який в світі отримав назву речової конфіскації (цивільної конфіскації, конфіскації «in rem»). Саме на цьому принципі базувався ініційований мною закон про так звану «спецконфіскацію» активів Януковича. Цей принцип переслідування доходів відрізняється від кримінального переслідування особи тим, що гроші та майно не захищає презумпція невинуватості, тому можна вимагати від власника довести їх легальне походження і якщо доказів не буде – оперативно конфіскувати активи в Держбюджет. Причому мова йде про майно посадовців і це найкращий, найбільш ефективний спосіб боротьби з корупцією.

Я все своє депутатство намагалася, щоб був прийнятий закон про спецконфіскацію. І коли я за це боролася, мова йшла, зокрема, і про конфіскацію у межах такого законодавства 1,5 млрд $ Януковича, була шалена протидія. При чому від тих самих осіб. Данилюк, Богдан, Рябошапка, Касько і вся секта грантожерів трупом лягали щоб тільки перешкодити впровадженню такого законодавства. Вони організували компанію масштабного обливання брудом авторів такої ініціативи і саму ініціативу. Вони звинувачували мене, як автора закону, в тому, що я порушую права людей, зокрема, презумпцію невинуватості, що я – головний ворог правозахисників і збираюсь у простих людей забирати квартири. Питання: «Чому така непослідовність? Чому перешкоджали спец конфіскації, а зараз вписали її в закон про незаконне збагачення?»

Все дуже просто пояснюється, тому що цей принцип переслідування злочинних доходів насправді правильний, він працює у всьому світі. Переслідування злочинних доходів не порушує права людини, бо переслідується не людина, а дохід. Тому не проти цього принципу виступали Данилюк, Рябошапка та Богдан, а проти конфіскації конкретно грошей Януковича, бо від нього вони отримували фінансування через посередника Портнова, який, як відомо, є найближчим зв’язком та кумом Богдана.

Теперішня ж їх ініціатива не буде мати стосунку до злочинних доходів часів Януковича, а виключно буде розповсюджуватися на період останніх 3х років.

Я підтримую цю ініціативу, бо злочинні доходи останніх 3х років також треба вилучати до Держбюджету, як і попередніх періодів. Але оцініть іронію Портнова – він озброюється «сучасною зброєю», якою ми, постмайданівська влада, повинні були гвіздки в гроб реваншу забити. Але ми цього не зробили. Проявили слабкість. Не змогли прийняти закон про спец конфіскацію. Чудо, що хоч конфіскували мільярди Януковича (що було зробити, зважаючи на протидію, дуже і дуже не просто). А зараз Портнов потирає руки: ви проти нас, Янучар, не змогли, а я проти вас зможу. Одного тільки не розуміє Портнов, що мене він цим не знищить. У мене немає злочинних доходів, та і взагалі активів, як таких немає. Ні законних ні незаконних. Мене Портнов цією зброєю не дістане. Я буду двома руками підтримувати цей законопроект, бо Портнов робить зброю для… мене. Він же від неї і загине. Це я її використаю в майбутньому проти нього та «Янучар». Вперед «рєбятки»!!

P.S. Внизу подаю посилання на свій блог, у якому я розповідала, чому скасований Конституційним судом Закон про незаконне збагачення був мертвяком і що треба було би з ним зробити, аби він запрацював. Мої рекомендації реалізовані в новому законопроекті від Зеленського про незаконне збагачення. А ще, щоб зрозуміти природу конфіскації «in rem», пропоную прочитати мій диплом «Повернення втрат від корупції поза кримінальним переслідуванням особи». Там зібрані дуже цікаві приклади світової практики. 

І ще в цьому контексті скажу, що, нажаль, українська конфіскація 1,5 млрд $ Януковича є одним з найбільших успіхів в світі в царині повернення втрат від корупції. Міжнародна спільнота взяла правильний курс на вилучення злочинних фінансів із світового обігу. Але поки що тільки успішні країни отримають з цього зиск. В світовій  системі перетікання капіталів Україна, на жаль, займає місце вище по течії.

Стаття з блогу про скасований Конституційним судом Закон про незаконне збагачення: Полювання на відьом чи конфіскація злочинного багатства