Послідовник Курченко за рік привласнив півтора мільярда податків

0
60

В цьому році приватні фірми нардепа Олександра Онищенка (які добувають газ з державних свердловин отриманих з “Укргазвидобування” і продають його промисловому споживачу) не заплатили 1 млрд. 400 млн. грн. газової ренти в бюджет. Це стало відомо з інформації ДФС. Не платили ренту фірми Онищенка-Кадирова – ТОВ “Надра геоцент”, “Карпатинадраінвест”, ТОВ “Хас”. Натомість, Онищенко домовився з районними податковими та відстрочив виплату боргу.

При чому, цю “відстрочку” він отримав не для того, щоб вилізти з “боргової ями”, а лише для того, щоб мати час і надалі легально не платити.

Кожен місяць сотні мільйонів гривень, що мусять йти в держбюджет виводяться в готівку через операції з купівлі цигарок та карток поповнення тел. рахунків та йдуть в приватну кишеню Онищенка.

Тобто відбувається мега-пограбунок бюджету – борг росте, як сніжний ком. Незважаючи на графік сплати за відстрочкою, його фірми продовжують взагалі не платити. Очевидно, Онищенко тут діє за принципом “або ішак здохне, або падишах помре”. Може він розраховує, що коли борг досягне кількох мільярдів – покинути Україну, або нахабно за хабар переоформити бізнес на чисту від боргів юрструктуру.

Однак, не варто тут гадати – цілком очевидно, що в ситуації з газовим бізнесом Онищенка (коли заборгованість перед бюджетом сягнула мільярда) ДФС не може ризикувати “відстрочками”, а треба йти на кардинальні міри – брати в податковий залог об’єми видобутого газу. У ДФС є інструменти примусити Онищенка-Кадирова розрахуватися.

Ще одна фірма, що заборгували 150 млн. грн. ренти за газ – “Цефей” не належить Онищенку. Ця фірма відома, як власність іншого депутата – Ярослава Москаленка. Щоправда, Москаленко переконував мене, що продав свою частку в 2012 році, разом з тим підтвердив, що бізнес до сих пір належить Олексію Тамразову. Мені, в принципі, байдуже кому, що належить. Важливо, щоб бюджет отримав свої півтора мільярди.

Мені також відомо, що матеріали районних податкових органів, щодо розстрочення боргу знаходяться на розгляді ДФС України. І я переконана, що дозвіл на “розстрочку” повинен бути скасований, а борги терміново – витребувані. Зрештою, для в країні не секрет, що Онищенко – послідовник Курченка,  мега-доходи якого ґрунтуються на корупційних схемах з несплати податків в державний бюджет.

63