Щоб усунути мафію від влади - 

треба конфіскувати її гроші

МАФІЯ – СМЕРТНА

Про пологи на люстрі та рух по квадрату

Я не жартую, коли кажу, що якась потвора може отримати в Україні патент на корисну модель – «спосіб народження дітей» і всі пологові будинки будуть змушені платити і брати за це з породіль, або пропонувати народжувати якимось іншим незапатентованим способом … на люстрі, наприклад.

І це не жарт. Інститут авторського права в державі не відрегульований настільки, що навіть не пізно патентувати…колесо. Зрештою археологи знаходять перші зразки колеса, яке виготовило людство, по-суті у нас, в Північному Причорномор’ї. Правда датуються ці перші колеса 3400 років до нашої ери. Але патентному бюро така прірва віків виявилась не проблемою для засвідчення авторського права – КП «Київпастранс» вже другий рік платить по 251 тисяч гривен за патент аналога колеса – кільцевий рух електрички. Саме так: рух «по колу» електрички запатентований, як корисна модель і ніяк не можливо обійти патент рухом … «по квадрату».

Патентне бюро у нас може видати державний патент на будь-що, не мудрствуя, бо відповідальності за це не несе. І майже відсутні державні механізми стримування зловживань та органи, куди можна на них поскаржитися.

Одним з них до Нового року був Антимонопольний комітет України. Про «був» трохи пізніше, а спочатку поясню, що це правильно. Адже авторське право, патент – це шлях до легальної монополії і хто, як не Антимонопольний комітет повинен з’ясовувати чи не було на цьому шляху зловживань та мати право припиняти дію патентів, які є наслідком недобросовісної конкуренції та способом створення штучної монополії з метою грабувати державу та драти кошти з громадян.

Так було. Тепер все інакше, з 1 січня 2019 року діє законодавча норма, що закон про “Про Антимонопольний комітет України” і “Про захист економічної конкуренції” не застосовуються до об’єктів права інтелектуальної власності та/або здійснення діяльності, пов’язаної з їх використанням, а також до правовідносин, що виникають у процесі будь-якого використання об’єктів права інтелектуальної власності.

При чому з точки зору правотворчості, ця «реформа» була здійснена у спосіб «руху по квадрату», який точно можна запатентувати, бо аналогів в світі не існує.

Обмеження засобів захисту економічної конкуренції було проведено через зміни до …. Податкового кодексу України.

Це «інновація», «тупість» чи «злочин»? Я схиляюся до останнього, бо Податковий кодекс регулює сплату та збір податків в Україні і зовсім не повинен легалізувати монополії, на кшталт сумнозвісної «тендерної палаті» Антона Яценка, що багато років паразитувала на системі тендерів України.

Норми проведені в Податковому кодексі також «дітище» нардепа Антона Яценка, він на патентах собаку з’їв.

Нагадаю на яких «собаках» їздила його «тендерна палата».

Справа в тому, що виникнення права інтелектуальної власності в Україні має різну природу, не завжди мова йде про «винахід/інновацію», часті випадки патентування «процесів», «засобів», «способів», що не несуть нічого нового, давно практикується в Україні (світі), «запатентовані» лише з метою штучного обмеження конкуренції.

Як приклад, в 2004 році “Громадською організацією “Центр тендерних процедур та бізнес-планування” та ТОВ “Центр тендерних процедур” (бенефеціар Антон Яценко) було отримано 5 патентів на “Спосіб автоматизованого здійснення державних закупівель, товарів, робіт та послуг”, патент №61042 від 16 лютого 2004 року, “Спосіб обробки інформації при проведенні торгів”, патент №61043 від 16 лютого 2004 року, “Спосіб здійснення електронних закупівель за державні кошти”, патент №62907 від 15 березня 2004 року, “Процес перетворення даних при електронному оприлюдненні, розміщенні, періодичному оновленні документів щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг”, патент №7097 від 15 жовтня 2004 року, “Процес перетворення даних при відображенні електронного документообігу щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг”, патент №70908 від 15 жовтня 2004 року.

І хоча дані «процеси» та «способи» доволі сумнівні з точки зору «новизни», кілька років приватні структури Яценка в рамках антиконкурентної процедури легально з точки зору законодавчих норм встановлювали розмір платні за участь в тендерах, подачу тендерної документів тощо, та вилучали її з усіх учасників державних тендерів.

А позаяк наразі Яценко урізав повноваження Антимонопольного комітету, значить готує він якусь грандіозну аферу. Тому я подала законопроект, щоб повернути норми законодавства в правове русло (Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України про захист економічної конкуренції в діяльності, що пов’язана з використанням об’єктів права інтелектуальної власності №9502 від 23.01.2019).

Не маю права не сказати про історію цього прикладу правового нігілізму.

Вище наведена норма була проведена в бюджетну ніч, як поправка авторства технічного депутата, якого не має необхідності навіть згадувати, бо думаю навіть не відав, що творив і в антимонопольному праві не розбирається. І хоча Антон Яценко не став її подавати від себе, зрозуміло, що вона була ніщо інше, як плата за голоси групи «Відродження» під час голосування за бюджет. Ця поправка йшла разом з іншими підозрілими поправками, які з’явилися перед самим голосуванням за Податковий кодекс.

Мої колеги з «Народного фронту», що знаходяться в залі біля мене звернули на них увагу, було відчуття, що це якась «зрада», хоча треба сказати оцю страшну норму стосовно обмеження АМКУ ми тоді навіть не побачили.

Але наше ліве крило «Народного Фронту» за пару секунд мобілізувалося (один одному встигли сказати «не голосувати, бо щось не те») і не пропустили ці поправки.

Зрештою, домоглися, щоб Парубій поставив «Податковий кодекс», що потрібен був для прийняття бюджету без тих злощасних поправок. В результаті двісті голосів.

Бігали просили фракції та групи, що позиціонують себе, як антикорупціонери підтримати. Глухо. Бюджет без «хабаря» не проходив. Ніякі вмовляння зайняти державницьку позицію не проходили, мовля ми «опозиція» нам «чим буде гірше, тим краще». З точки зору піару це зрозуміло – передвиборчий рік, ті хто зараховують себе до опозиції легше піаритися якщо негаразди. Але як же державницькі інтереси? Виявилося по-боку: кілька разів ставили «Податковий кодекс» без поправок Яценка і він не проходив. Тоді в державницьких інтересах заради прийняття бюджету, довелося принизливо повертати хабарні «поправки» і голосувати. Ось такий рух по квадрату.

Але це не означає, що треба здаватися.

Я зареєструвала законопроект про «Про внесення змін до Податкового кодексу України про захист економічної конкуренції в діяльності, що пов’язана з використанням об’єктів права інтелектуальної власності». Вірю, що коли депутати побачать про що йде мова, то підтримають.

В даному законопроекті я повертаю Антимонопольному комітету його законне право – захищати економічну конкуренцію, якого його позбавили.

АМКУ мусить розглядати зловживання правами інтелектуальної власності, які призводять до нав’язування державним та комунальним структурам власних умов використання такого права. Такі дії згідно законодавства про захист економічної конкуренції можуть кваліфікуватися, як зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Не рідко права інтелектуальної власності використовуються також як засіб для недобросовісної конкуренції з метою отримання переваг на ринку порівняно з іншими учасниками. Саме такі дії власників прав інтелектуальної власності вже не раз були предметом розслідувань та досліджень Комітету.

Наприклад, в 2018 році АМКУ у справі № 126-26.13/113-13 було прийняте рішення про порушення ПрАТ «Електромотор» законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Комітетом встановлено, що ПрАТ «Електромотор» згідно з вимогами Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» зареєструвало під свою відповідальність деклараційний патент на корисну модель «Подрібнювач» № 8732 від 15.08.2005, яка була непатентоздатною, оскільки вироблялася відповідно до наявного рівня техніки (тобто не відповідала такій умові патентоздатності, як новизна).

Тобто саме Антимонопольний комітет України є органом, на який покладено обов’язок забезпечення контролю за дотриманням конкурентного законодавства навіть монопольними структурами.

P.S. Я добре знаю схеми Антона Яценка, з ними важко боротися, бо вони легалізовані через норми законів, які він умудряється провести в той момент, коли випадає можливість шантажу (навіть не Парламенту, а Держави). В 2014 році на посаді урядового уповноваженого, мені вдалося зламати його «оціночну палату», при чому довелося задіяти всі можливі ресурси. В новинах писали, що я навіть билася в Кабміні. Це правда, я збиралася звільнятися і спеціально зробила скандал, бо це мені здалося тоді єдиним шансом, щоб моя постанова, що руйнувала «оціночну палату» побачила світ до того, як я піду. Я виявилася права, так і вийшло.

В тій боротьбі з «Оціночною палатою Яценка» мені допомагала покійна Ірина Ноздровська. В неї було дуже загострене почуття справедливості… В її пам’ять прошу підтримати законопроект.

І ще – не має нічого гіршого для політика дотримуватися тієї ідеології, що чим гірше в країни, тим краще для піару політсили.

Спецконфіскація

Полювання на відьом чи конфіскація злочинного багатства

З приводу «незаконного збагачення» - пишноназвана стаття КК, яку скасував Конституційний суд, від народження була дохляком. Я це говорю, як ...
читати далі

В Італії ініціатора «спецконфіскації» вбили, але закон прийняли. Не хотілось би так, але навпаки теж погано

Працюю зараз над дипломом: «Повернення втрат від корупції поза кримінальним переслідуванням особи». Це та сама «спецконфіскація активів Януковича» або «речова ...
читати далі

Шампунь від бліх для американських кураторів Ситника

Американські куратори, струсіть нарешті з себе бліх, яких в свій час на вас підсадив Льовочкін. Це зрештою не гігієнічно і ...
читати далі

ГПУ зобов’язало СБУ розслідувати шпіонаж на користь Януковича серед НАБУшників та «активістів»

В усьому цивілізованому світі антикорупційні структури займаються конфіскацією коштів в державний бюджет, тільки у нас абсурдна ситуація - НАБУ працює ...
читати далі

Портнов іменем України буде вирішувати чи законно конфіскували активи Януковича

13 грудня об 11 годині адвокати Януковича в Касаційному суді Верховного суду (вул. Різницька, 13\15) будуть пробувати оскаржувати конфіскацію 1,5 млрд ...
читати далі
Оборона

Явка з повинною: від схем в «Укроборонпромі» мені перепала філіжанка кави

Якось на початку березня 2017 року пила каву з Ситником в НАБУ. Принесла йому заяву про злочин Гриценка. Про відчуження ...
читати далі

Склад боєприпасів у сєпарів виглядає «пристойніше» ніж наші

Звернулася до оборонного комітету ВР щоб організувати інспекцію робіт з будівництва складів боєприпасів. Минулий рік на це було виділено 600 ...
читати далі

Рада сьогодні прийняла законопроект 6109

Рада сьогодні прийняла законопроект 6109 про рівноправ’я жінок і чоловіків військовослужбовців. Ура! Насправді нічого нового у цьому законі не має ...
читати далі

На армійському харчуванні я покращила фігуру :)

Зараз у фейсбуці «срач» з приводу моєї боротьби проти мафії, яка багато років харчувала армію. Мафія організувалася в 2006 році ...
читати далі

Брехня проти мене, яку найбільше хочеться заперечити

Думала писати/не писати, вирішила написати. Моя присяга викликала у фейсбуці хвилю паплюження. Мені пригадали ВСЕ. Цікаво, що це «все» виключно ...
читати далі
Особисте

Як так ФБР не побачило 7,5 млрд. доларів Януковича, які він відмивав через США?

«Ми не змогли повернути жодного долара Україні», - нещодавно заявила екс-агент ФБР Кєрен Гринуей, що останні роки спеціалізувалася на розшуку ...
читати далі

Закінчила малювати на вихідні подарунок мамі на День народження

Закінчила малювати на вихідні подарунок мамі на День народження. Це вона з онуком в Криму. Оксамитовий сезон. Бухта Веселого. Йшли ...
читати далі

За минулий святковий місяць подала три законопроекти, склала держіспит, написала диплом

За минулий святковий місяць подала три законопроекти в сфері енергетики на виконання Угоди про асоціацію з ЄС та на захист ...
читати далі

Чекала новорічних свят, бо давно не малювала

Чекала новорічних свят, бо давно не малювала. І тут, нарешті, дозволила собі написала відразу кілька робіт. Ця називається "Принцеса". Намальована ...
читати далі

Зробили різдвяну марципанову хатку

Зробили різдвяну марципанову хатку. Крива, коса, але то справа не проста. Години три морочились. Зате навіть собача будка є ...
читати далі
Корупція

Про пологи на люстрі та рух по квадрату

Я не жартую, коли кажу, що якась потвора може отримати в Україні патент на корисну модель – «спосіб народження дітей» ...
читати далі

Вдалося добитися звільнення «Нелі без мила» з «Укргазвидобування»

Минулий рік почали масово з’являтися новини про факти завищення ціни на тендерах «Укргазвидобування». Коли я дізналася, хто там очолив тендерний ...
читати далі

Луценко – це круто, засудити екс-президента та повернути активи!

Вітаю Юрія Віталійовича! Знаєте, інколи я спостерігала у нинішнього генпрокурора цікаву рису, мало кому зрозумілу - йому хотілося відчути себе ...
читати далі

Готова виступити свідком в суді над Насіровим

Як ініціатор кримінального переслідування екс-керівника ДФС Романа Насірова, я глибоко стурбована перебігом судового слухання його справи. При чому, я говорю ...
читати далі

Челядь Курченка написала нам новий закон про адвокатуру

Мені стало відомо, що автором нового закону про адвокатуру (№9055), що нині нав’язується більшості, є права рука младоолігарха Курченка - ...
читати далі

 

Захистила диплом за спеціальністю фінансове право на тему, яку я жартома називаю: «Сім-сім відкрийся» (Чому? Про це можна здогадатися після прочитання) читати далі…

 

ЗВІТИ ПРО РОБОТУ

 

Перемоги 2017

 

Перемоги 2016

 

Перемоги 2015