Рада сьогодні прийняла законопроект 6109

0
96

Рада сьогодні прийняла законопроект 6109 про рівноправ’я жінок і чоловіків військовослужбовців. Ура! Насправді нічого нового у цьому законі не має. Права жінок законодавством практично не були обмежені, але на практиці все зовсім інакше.

Тому в законі довелося деталізувати, що не може бути обмежень. Адже останній обурливий приклад у львівській академії сухопутних військ відмовили у вступі на артилерію фронтовичкам лише тому, що вони жінки. І коли я писала депутатське звернення з цього приводу, дуже шкодувала, що закон ще не прийнятий і я не можу вказати керівництву, що вони грубо порушили цю конкретну норму закону: «Жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також з̲а̲б̲о̲р̲о̲н̲и̲ ̲д̲и̲с̲к̲р̲и̲м̲і̲н̲а̲ц̲і̲ї̲ ̲з̲а̲ ̲о̲з̲н̲а̲к̲о̲ю̲ ̲с̲т̲а̲т̲і̲), що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі та дотримання правил військового обліку». А тепер після прийняття думаю справедливості буде трохи більше.

Трохи. Бо все одно відношення в армії до жінки традиційно таке що воїнам – амазонкам треба десятикратно викладатися щоб стати генералами. Поки що жодної жінки генерала в ЗСУ не має.