Склад боєприпасів у сєпарів виглядає «пристойніше» ніж наші

0
121

Звернулася до оборонного комітету ВР щоб організувати інспекцію робіт з будівництва складів боєприпасів.

Минулий рік на це було виділено 600 млн. грн. (в цьому році бюджетом передбачене відповідне фінансування 2,5 млрд. грн.). Хочу побачити, що вже збудовано.

Щоб загострити актуальність питання продемонструю який склад на окупованій території мають російські окупаційні війська. Це район залізничної станції Краснодон.

А ось вигляд території складу з гуглу.

Прошу звернути увагу на обваловку навколо кожного ангару, для захисту від детонації сусідніх об’єктів у випадку загоряння на одному з них. Прошу звернути увагу на відстань до огорожі від кожного ангару – 150-200 метрів, що робить склад боєприпасів менш вразливим від атаки нашої диверсійної групи ззовні (в Ічні було 30 метрів). Немає густого лісу навколо, яким в нашій втраченій Ічні диверсійній групі ворога можна було пробратися непоміченим впритул до огорожі.

Прошу звернути увагу на відсутність так званих «відкритих площадок зберігання», тобто навалених ящиків з боєприпасами під відкритим небом (як це було в Ічні), що дозволяє вибухівці закинутій з безпілотника легко викликати потужну детонацію і загоряння на всій території складу боєприпасів.

До речі, з останнім так було не завжди. Ось фото складу під Краснодоном 2015 року.

Видно, що вся територія завалена горами ящиків з боєприпасами. Однак за три роки, що минули, російські окупаційні війська навели порядок з боєприпасами, ми ж цього не зробили – знищення Ічні відбулося від загоряння та детонації реактивних зарядів відразу на кількох відкритих площадок зберігання.

Дуже сумно робити порівняння складу під Краснодоном та складу під Ічнею. Але це показова ілюстрація того, що начебто мінімальні покращення, як-то наявність «обваловки» (яка звісно лише частково захищає сусідні склади від детонації), відстань до зовнішнього периметру ангарів (що також частково захищає від атаки диверсійної групи), та відсутність відкритих площадок зберігання, що (лише частково зменшує ефективність атаки безпілотників) НЕОБХІДНІ. Адже це «частково» призвело до того, що наш склад боєприпасів в Ічні вигорів майже повністю, а під Краснодоном все цвіте і пахне.

Тому вважаю надзвичайно важливим будівництво нових складів зберігання боєприпасів, зокрема заглиблених підземних бункерів, які не дадуть абсолютного захисту для боєприпасів, але принаймні наші склади будуть не наскільки вразливі. Зараз вони не захищені навіть від диверсантів-чайників.

Р.S. Поки цікавилася складом боєприпасів російських окупаційних військ під Краснодоном, проаналізувала звідки постачаються туди боєприпаси. Всі боєприпаси завезені вже після початку військової агресії РФ. Пострадянських складів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей НЕ МАЄ І НЕ БУЛО. Боєприпаси підвозяться залізницею. В інтернеті купа відео з соцмереж про розвантаження поїздів з боєприпасами під Краснодоном.

Але тут такий момент: найближчий великий склад на російській території знаходиться під Вороніжем.

А тепер увага! російська залізниця звідти до Краснодону, так звана «південна гілка», була прокладена в свій час таким чином, що перегін 27 км. заходив на територію України. Тому схоже, що боєприпаси на окуповану територію Росією постачалися територією контрольованою Україною, бо об’їзд був аж біля Каспійського моря.

В 2017 році РФ нас від цієї ганьби врятувала – збудувала обхідну гілку.

Це я до того, що безгосподарність в Україні має не просто тонку грань зі зрадою, а інколи і грані то не має. Тому є необхідність підсилення парламентського контролю в цій сфері, по-суті ситуація така, що кожний крок будівництва складів треба контролювати.