Слуга Януковича балотується – Слуга народу мовчить

0
151

Ситуація з рішенням суду, що дозволила втікачу-корупціонеру Онищенку балотуватися, дуже знакова з тої точки зору, що ми не почули жодних заяв від «Слуги народу» та «Голосу». Хоча у списках цих партій балотуютуюся представники громадської організації «Центр протидії корупції». Це дуже дивно, зважаючи на те, що Онищенко став символом української корупції після Майдану.

З іншого боку, це, на жаль, логічно, бо, хочу нагадати, що саме ЦПК виступав проти конфіскації корупційних коштів Януковича (1.5 млрд доларів) в державний бюджет. Тобто був учасником найбільшої корупційної схеми постмайданівської України, коли різні сили об’єдналися, щоб не дати повернути награбоване державі. А після успішної конфіскації ЦПК допомагав офшорам, із рахунків яких були конфісковані гроші, в їх безуспішних спробах оскаржити конфіскацію.

Зеленський став президентом на хвилі антикорупційних настроїв суспільства. Однак, масове представництво членів ЦПК у списках «нових облич» лякає, що перше, чим займуться такі антикорупціонери, буде повернення конфіскованих мільярдів назад янучарам та репресії проти тих, хто посмів насправді боротися з корупцією. Це не голослівно. Бо, зважте, коли ми конфісковували гроші Януковича в держбюджет, ЦПК волало на всіх ефірах, що це незаконно, обливало ініціаторів брудом, оббріхувало закон про спецконфіскацію.

А ось коли суд відкриває шлях символу української корупції – Онищенку повернутися до влади, ЦПК скромно мовчить. І політичні сили «Слуга» і «Голос», в яких члени ЦПУ балотуються – теж мовчать. А Зе ще й іде на договорняк, щоб у Онищенка на 93 окрузі не було опонентів. Ситуацію рятує ЦВК. Воно відмовляє у реєстрації Онищенку і, фактично, перетворюється в головний антикорупційний орган країни.