Ситник шпигує в інтересах адвокатів Януковича

0
164

 

Генеральному прокурору України
ЛУЦЕНКУ Ю.В.

від народного депутата України
Чорновол Тетяни Миколаївни
яка мешкає за адресою:
Київська обл., Бориспільський р-н

 

Повідомлення про злочин
в порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України

Слідчим відділом Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12013220540000400 за фактом створення у лютому 2010 року злочинної організації під керівництвом колишнього Президента України Януковича В.Ф., з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, вчинення таких злочинів в період з 2010 року по теперішній час на території України та інших держав, а також легалізації (відмивання) коштів, здобутих злочинним шляхом, у тому числі з використанням підконтрольних підприємств-нерезидентів, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255; ч.4 ст.28, ч.5 ст. 191; ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 та іншими статтями Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється за фактом створення та діяльності злочинної організації під керівництвом колишнього Президента України Януковича В.Ф., до складу якої входить Янукович О.В., Азаров М.Я., Арбузов С.Г., Пшонка В.П., Пшонка А.В., Клименко О.В., Захарченко В.Ю., Бакулін Є.М., Борисов Ю.С., Тамразов О.Г., Курченко С.В. та інші особи.

Установлено, що в період 2010-2014 років учасники вищевказаної злочинної організації в результаті злочинної діяльності одержали у власне розпорядження фінансові ресурси у сумі понад 40 млрд. доларів США.

Діючи з метою приховання джерел незаконного походження коштів, маскуючи факт володіння правами на кошти та інші активи, Арбузов С.Г., Курченко С.В. та інші учасники злочинної організації розробили, організували та забезпечили діяльність системних схематичних різнопланових фінансових операцій та правочинів з коштами та іншим майном, одержаних злочинним шляхом, внаслідок чого маскували і приховували джерело походження таких активів та факти володіння ними злочинною організацією.

Зокрема, в один з днів наприкінці квітня 2011 року Арбузов С.Г. і Курченко С.В. спланували та погодили з Януковичем В.Ф. та іншими учасниками злочинної організації схему легалізації (відмивання) доходів, здобутих злочинним шляхом, шляхом вчинення фінансових операцій та правочинів з придбання на підконтрольних їм підставних осіб цінних паперів – облігацій внутрішньої державної позики України (у подальшому – ОВДП) з метою отримання легального високоприбуткового та високогарантованого доходу у результаті валютних коливань національної одиниці України та збереження власних валютних активів у одній з найбільш безпечних та ліквідних форм державних цінних паперів.

Для купівлі ОВДП Арбузов С.Г. і Курченко С.В. використали підконтрольні їм суб’єкти підприємницької діяльності – нерезиденти, зокрема компанії Wonderbliss Ltd., Sabulong Trading Ltd., Opalcore Ltd., Akemi Management Ltd., Wellar Investments Inc., Quickpace Ltd., Loricom Holding Group Ltd., Katiema Enterprises Ltd., Kviten Solution Ltd., Aldoza Investments Ltd. та інші, які мають рахунки в банківських установах Латвійської Республіки та України.

Відповідно до рішень українських судів, понад 40 учасників злочинної організації були піддані суду та визнані винними у вчиненні вищевказаних злочинів. Стосовно низки інших учасників слідство ще триває.

У тому числі рішеннями судів певні особи були визнані винними у легалізації (відмиванні) коштів злочинної організації Януковича В.Ф. та до активів організації у вигляді облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) було застосовано процедуру спецконфіскації на суму 1 317 190 659 доларів США та 1 845 592 грн.

Так, вироком Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017  у кримінальному провадженні № 42017051110000036 за статтями ч.1 ст.255; ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України засуджено активного учасника злочинної організації Януковича В.Ф., діями якої керували Курченко С.В. і Арбузов С.Г. Ця особа брала безпосередню участь у створенні одного з ключових підприємств організації з метою прикриття незаконної діяльності, а також у легалізації (відмивання) грошових коштів здобутих злочинним шляхом.

Вказаним вироком застосовано спеціальну конфіскацію до залишків на рахунках у цінних паперах (облігації внутрішньої державної позики), грошових коштів у гривні та доларах США, які перебували на дату винесення вироку суду на рахунках 23 компаній злочинної організації у ПАТ «Державний ощадний банк України» та АS «ПриватБанк» (Республіка Латвія).

Вказаний вирок коригується з рішенням суду Зіемельського району міста Риги Латвійської Республіки у кримінальному провадженні №11816009315, яким визнано, що грошові кошти на рахунках компаній Fincorp Resources LLP, Pialesko Limited, Opalcore Limited, Wellar Investments Inc., Quickpacc Limited, Loricom Holding Group Limited, Canyon Capital Inc., Foxtron Networks Limited, Akemi Management Limited, Kviten Solution Limited, Katiema Enterprises Limited, Japelion Limited, Aldoza Investments Limited, Erosaria Limited, Wonderbliss Limited, Sabulong Trading Limited, та інших, є майном, придбаним злочинним шляхом, мають злочинне походження, є частиною бюджету України, і пов’язані з розслідуванням злочинних дій Арбузова С.Г. та інших осіб, а також не встановлено інших осіб, у яких були б законні права на це майно.

На виконання вироку Краматорського міського суду Донецької області 28.04.2017 на рахунок Державної казначейської служби України з рахунків ПАТ «Державний ощадний банк України» зараховано 1 117 273 659 доларів США та 1 845 592 грн., а також конфісковано цінні папери загальною кількістю 199 917 штук вартістю 199 917 000 доларів США.

На даний час злочинна організація Януковича В.Ф., до складу якої входять Арбузов С.Г., Курченко С.В. та інші учасники, продовжує свою діяльність на території Російської Федерації, під кураторством Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

Разом з цим, на початку травня 2017 року Арбузов С.Г. і Курченко С.В. спланували дії по заволодінню грошовими коштами, які конфісковані до бюджету України на підставі вищевказаного вироку суду, водночас приховуючи свою роль фактичних бенефіціарів компаній-нерезидентів, до активів яких судом застосовано процедуру спеціальної конфіскації.

З метою вчинення злочину Курченко С.В. і Арбузов С.Г. залучили декілька осіб, у тому числі – колишнього громадянина Російської Федерації Фукса Павла Яковича, 27.10.1971 р.н., та колишнього громадянина України Семена Зусовича Кісліна, 01.12.1935 р.н. (уродженець міста Одеса (Україна), який отримав громадянство США та змінив прізвище на Семіон Кіслін. На даний час С.Кіслін зареєстрований за адресою: 1965 Broadway, New York, NY, 10023-5928. C власником компанії-резидента США «Trans Commodities New York, Inc.»).

Установлено, що Фукс П.Я. і С.Кіслін взаємодіють з представниками злочинних угруповань, які діють на території Російської Федерації та діяльність яких здійснюється під кураторством Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

Зокрема, Фукс П.Я. взаємодіє з представниками ОЗГ «Подільська» і ОЗГ «Лужниківська», які діють на території Російської Федерації, України та інших держав. Використовує їх вплив та ресурси для спільного ведення бізнесу та інвестування в проекти з метою легалізації грошових коштів, які мають злочинне походження.

С.Кіслін з 1990-х років взаємодіє з представниками ОЗГ «Ізмайлівська» – організованим злочинним угрупуванням, яке діє на території Російської Федерації, України та інших держав. З 2002 року С.Кіслін знайомий з Януковичем В.Ф., який на той час обіймав посаду губернатора Донецької області, та мав з останнім бізнес-контакти. Зокрема, Янукович В.Ф. залучив С.Кісліна, як представника компанії «Trans Commodities New York, Inc.», в якості інвестора для Макіївського металургійного комбінату.

Відповідно до розподілу ролей у заволодінні грошовими коштами, які конфісковані до бюджету України на підставі вищевказаного вироку Краматорського міського суду Донецької області, Фукс П.Я. спільно з іншими особами повинен був шляхом підкупу службових осіб Міністерства юстиції Республіки Кіпр і внесення відповідних даних до реєстраційних відомостей організувати переоформлення вищевказаних компаній-нерезидентів, зареєстрованих в Республіці Кіпр на своє ім’я.

У свою чергу С.Кіслін повинен був організувати підроблення документів щодо придбання арештованих корпоративних прав на вищевказані компанії-нерезиденти з метою судового оскарження, під виглядом нібито доброчесного набувача, вироку Краматорського міського суду Донецької області в суді юрисдикції штату Нью-Йорк Сполучених Штатів Америки.

У зв’язку з описаними подіями, 08.06.2017 описовій частині вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017 присвоєно  гриф «Таємно» на підставі Закону України «Про державну таємницю», Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 939 від 18.12.2013 та рішення експертної комісії при державному експерті з питань таємниць.

Крім цього, установлено, що у другому півріччі 2017 року С.Кіслін зустрівся на території України з першим заступником Національного антикорупційного бюро України Углавою Г.Т., з якими домовився про сприяння в отриманні та передачі адвокатам компанії-резидента США «Trans Commodities New York, Inc.», оригіналів документів, необхідних для скасування вищевказаного вироку Краматорського міського суду Донецької області, шляхом використання ресурсів НАБУ, а також впливу на підконтрольних суддів Солом’янського районного суду м.Києва.

За наслідками досягнутих домовленостей Національним антикорупційним бюро України прийнято заяву від адвокатів, які найняті С.Кісліним в інтересах компаній Akemi Management Limited, Foxtron Networks Limited, які разом з іншими вищевказаними компаніями-нерезидентами за вироками низки суддів України визнані такими, що належать злочинній організації та використовуються нею у злочинній діяльності.

На підставі цієї заяви Углавою Г.Т. за погодженням з директором НАБУ Ситником А.С. організовано реєстрацію Національним антикорупційним бюро України кримінальних проваджень  №52017000000000494 від 17.07.2017, №52017000000000718 від 26.10.2017 і №52017000000000830 від 27.11.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3, ч.5 ст.27, ч.5 ст. 191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.388 КК України за вигаданим фактом нібито розтрати службовими особами ПАТ «Державний ощадний банк України» за попередньою змовою зі службовими особами Генеральної прокуратури України коштів та облігацій внутрішньої державної позики ряду офшорних компаній, розміщених на рахунках ПАТ «Державний ощадний банк України» при виконанні вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017.

При чому всі три провадження були порушені за єдиною схемою – на виконання ухвали судді Cолом’янського суду Бобровника О.В. відомого як маріонетка НАБУ (суддя приймав рішення в інтересах НАБУ в найбільш одіозних справах. При чому треба зауважити на його «продуктивність» – ним приймалося по кілька ухвал в день виключно в інтересах НАБУ). До речі психологічним тиском зі сторони керівництва НАБУ Бобровник О.В. був доведений до смерті.  Він серйозно зловживав алкогольними напоями (навіть на робочому місці) і помер 13 травня 2018 року, у віці 37 рокі від серцевого нападу.

Вказані провадження в подальшому використані детективами НАБУ та адвокатами С.Кісліна для отримання рішень слідчих суддів Солом’янського районного суду м. Києва (Бобровник О.В., Сенін В.Ю.) про визнання потерпілими компанії Akemi Management Limited, Foxtron Networks Limited та інших офшорних компаній, які належать оточенню Януковича В.Ф., вилучення в банківських та інших установах України та передачі адвокатам оригіналів документів, пов’язаних з виконанням вищевказаного вироку Краматорського міського суду Донецької області.

Такі дії дали можливість С.Кісліну формувати позовні вимоги проти України в іноземній юрисдикції в інтересах Арбузова С.Г. і Курченка С.В.

Зокрема, детективами НАБУ вилучені оригінали всіх документів щодо виконання вироку Краматорського міського суду Донецької області та з цього приводу допитані службові особи ПАТ «Державний ощадний банк України». З вказаними документами ознайомлені адвокати компаній Akemi Management Limited, Foxtron Networks Limited та інших офшорних компаній, які виходячи з отриманої інформації системно формують нові клопотання до слідчих судів Солом’янського районного суду м.Києва.

Також з метою тиску на керівництво ПАТ «Державний ощадний банк України», яке виконало вирок Краматорського міського суду Донецької області, НАБУ активізувало розслідування справ, де будь-яким чином фігурувала ця банківська установа. По одній зі справ були підтасовані факти і безпідставно затримана заступниця керівника ПАТ «Державний ощадний банк України» Земцова І.М., яка є зручною фігурою задля шантажу НАБУ керівника ПАТ «Державний ощадний банк України» Пишного А.Г. адже має хворого на рак четвертого ступеня чоловіка. В даному випадку керівництво НАБУ поставило перед собою задачу отримати покази керівництва ПАТ «Державний ощадний банк України», які можуть поставити під сумнів конфіскацію «активів  Януковича» в Державний бюджет, в інтересах С.Кісліна та інших осіб задля оскарження цієї конфіскації.

Аналогічно керівництво НАБУ фальсифікувало іншу справу №52016000000000319, внесену до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.09.2016 року, щодо закупівлі палива Міністерством оборони України. Наслідком цієї справи став брак палива в армії, згодом збільшення суми бюджетних коштів для придбання палива на 300 млн.грн., тобто  удар по обороноздатності країни. Сфальсифікована справа була з самого початку, адже в ЄРДР були внесені відомості, що ця справа була порушена за моєю (Чорновол Тетяна Миколаївни) заявою, натомість такої заяви я не писала, отже внесення в ЄРДР було сфальсифіковано. Надалі єдиним фактом злочинних дій посадовців Мінооборони в цій справі став акт перевірки Державною аудиторською службою України закупівель Міністерства оборони України за період з 01.01.2015 по 31.10.2016 від 01.02.2017 № 31-21/1.

Цей акт також  був сфальсифікований НАБУ, і підписаний керівницею Державної аудиторської служби України в наслідок тиску. Адже саме в цей  час НАБУ порушило справу про незаконне збагачення керівника Держаудиту Лідії Гаврилової. До речі, 14 березня 2018 року Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним висновок Держаудиту в цій справі.

Аналогічно після затримання заступника керівника ПАТ «Державний ощадний банк України» Земцової І.М. керівництво НАБУ планувало отримати потрібні їм свідчення від керівництва ПАТ «Державний ощадний банк України» в інтересах адвокатів конфіскованих  активів Януковича, задля оскарження цієї конфіскації.

Крім цього, за сприяння директора НАБУ Ситника А.С. 10.01.2018 телеканалом Аl Jazeera (Аль Джазіра) опубліковано сюжет про незаконність вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017 у справі №234/4135/17, яким особу визнано винною та засуджено за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255; ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України. В даному сюжеті журналістами іноземного телеканалу повідомляться про нібито отримання доступу до повного тексту вищевказаного вироку суду, який мас гриф «Таємно», а також інших документів, які могли бути вилучені в ході досудового розслідування, яке проводиться НАБУ в інтересах С.Кісліна.

Окрім цього, 10.09.2018 детективом першого відділу детективів другого підрозділу детективів головного підрозділу детективів НАБУ Дмитрієнком В.П. до Генеральної прокуратури України надіслано вимогу за вих. №0421-006/34554 у кримінальному провадженні №52017000000000494 про надання копії вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017, який для виконання було надіслано до банківської установи, та який завідомо для детектива має гриф «Таємно».

У разі приєднання вказаного документу з грифом «Таємно» до матеріалів кримінального провадження №52017000000000494 з’являться формальні підставі ознайомлення з ними представників компаній-нерезидентів. які підконтрольні учасникам злочинної організації, та потрапляння відомостей, які містять державну таємницю, до Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

З урахуванням викладеного є достатні та обґрунтовані підстави вважати, що С.Кіслін і П.Я. Фукс сприяють учасникам злочинної організації Януковича В.Ф. шляхом організації збору документів та відомостей, у тому числі таких, що становлять державну таємницю, для їх передачі Арбузову С.Г. і Курченку С.В., які діють під кураторством Федеральної служби безпеки Російської Федерації, з метою заподіяння шкоди інтересам України шляхом судового оскарження в іноземній юрисдикції, під виглядом нібито доброчесного набувача, вироку Краматорського міського суду Донецької області та заволодіння у такій спосіб державними коштами з бюджету України в розмірі 1 317 190 659 доларів США та 1 845 592 грн.

У свою чергу керівництво НАБУ в особі директора Ситника А.С. і його першого заступника Углави Г.Т. намагається під прикриттям розслідування кримінального провадження отримати документ, який має гриф «Таємно», з метою завуальованої його передачі громадянину Сполучених Штатів Америки С.Кісліну та адвокатам компаній Аkemi Management Limited, Foxtron Networks Limited та інших офшорних компаній-нерезидентів, які належать учасникам злочинної організації Януковича В.Ф.

Разом з цим, витік зазначеної інформації створює загрозу національним інтересам і безпеці України та може завдати їм шкоди, оскільки дасть змогу створити умови для використання цих документів проти України в судових процесах іншої юрисдикції.

Також повідомляю, що 13 грудня 2018 року об 11 годині ранку у Касаційному кримінальному суді Верховного суду відбудеться розгляд касаційного провадження за скаргами вище перерахованих юридичних компаній-нерезидентами Akemi Management Limited, Foxtron Networks Limited та інших на ухвалу Апеляційного суду Донецької області, щодо гр. Кашкіна. Касацію буде розглядати суддя Наталя Марчук у якої конфлікт інтересів у цій справі. Адже в часи режиму Януковича Наталя Марчук тісно працювала з радником Януковича, а згодом керівником Адміністрації Президента Андрієм Портновим. Зокрема, будучи працевлаштована суддею Вищого спеціалізованого суду з кримінальних та цивільних справ, вона не розглядала справи, а була учасником різних публічних заходів в Україні та за кордоном, де відзначала роль А. Портнова в реформі судоустрою в Україні. Ця діяльність їй окремо оплачувалася з різних грантових організацій фактично контрольованих Transparency International Україна (головою наглядової ради останньої був Тимур Бондарєв – власник юридичної фірми «Арцінгер», яка юридично обслуговувала злочині схеми, за які був засуджений вище згаданий  гр. Кашкін). Також суддя Наталя Марчук здійснювала тренінги для слідчих НАБУ, які розслідують справи про незаконність конфіскації активів В. Януковича в бюджет.

Отже, є підстави вважати, що суддя Наталя Марчук не лише є упередженою в цьому процесі, а також під прикриттям касаційного процесу отримує інформацію та передає громадянину Сполучених Штатів Америки С.Кісліну та адвокатам компаній Аkemi Management Limited, Foxtron Networks Limited та інших офшорних компаній-нерезидентів, які належать учасникам злочинної організації Януковича В.Ф. та не виключено, що прийме постанову   в їх інтересах.

За таких обставин у діях С.Кісліна, Фукса П.Я., директора НАБУ Ситника А.С., першого заступника НАБУ Углави Г.Т. та інших осіб вбачаються ознаки наступних кримінальних правопорушень:

– ч.2 ст.28; ч.1 ст.114 КК України (Шпигунство) – передача або збирання з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю, вчинене за попередньою змовою групою осіб;

– ч.2 ст.28; ч.2 ст.256 КК України (Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності) – вчинене службовою особою заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності шляхом надання інформації, документів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій по створенню умов, які сприяють їх злочинній діяльності, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

 

  06 листопада 2018 року                                                                                                                   _____________